bugün

haber bülternlerinin olmazsa olmazı haline gelen kadınların sokak ortalarında öldürülmesi temalı haberlerin benzeri olayları artırıyor oluşu hadisesidir bahsi geçen. garip ama bu haberleri izleyip gaza gelip kendi eski sevgilisinin boşanmak isteyen karısının kapısına belinde bıçakla silahla dayanan adamlar sardı ortalığı. bunların tümü de o kapıya kadının kendisine geri dönmesi için konuşmaya gittiğini söylemekte. ulan iknaya giderken silah almak da neyin nesi.
haberleri izleyip çevrenin de gazıyla erkekliğini ispatlama yarışına giren bir topluluk karşımızdaki. bunun çözümü haberleri sansürlemek de değil ama kullanılan dile söyleme biraz daha özen göstermek gerek.
bunun gerçek olduğunu epeydir düşünüyorum ben,çünkü yöntem hep aynı.tv de, uygulanan şiddetin her safhası ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.bu olayları yapanların da hep aynı yoldan gittiğini görüyoruz, bu tesadüf mü?. bu yüzden haberlerde olması gereken de şiddetin kınanmasıdır,olayın nasıl yöntemlerle gerçekleştirildiği değil.tabi bu medyanın işine gelmiyor.insan canı üzerinden izlenme yarışına girmişler.
malesef bilinç altı ile ilgili problemdir. yasaklara olan merak, kuralları delme isteği insanın doğasında var sanıyorum. bu olayda buna paralel bi durum. bir insana bi şeyi ısrarla yapma yapma dersen ister istemez içinde o olayı gerçekleştirme isteği doğar. ha doğrumudur elbette yanlıştır. bir çok insan sigaraya böyle başlamıştır.
yani kimse tecavüzleri konuşmazsa kimse kimseyi zorla becermez ki zaten hep bilinçaltına işliyorlar. Kadına şiddet diyince benim elim ayağım titriyor bir tane patlatasım geliyor mesela....

yediğin bokların ardına saklanacak güzel mazaretler üretmek insana mahsus heralde....