bugün

erkeklerin kayıtsız şartsız egemenliğini kabul etmektir.gerektiğinde erkekten şiddet görmek.gerektiğinde baba mirasının üçte birini almak.gerektiğinde çok eşliliğe katlanmaktır.çoçuk yaşta gelin olmaktır.

edit bunların hiç biri şahsım tarafımdan götümden uydurulmamıştır.hepsi allahın sözüdür.

şiddeti ve kadınlara itaati öneren ayet.

erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. çünkü allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. iyi kadınlar, itaatkârdırlar. allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. şüphesiz allah, çok yücedir, çok büyüktür

mirasın üçte birini vererek ayrımcılık yapan ayet.

allah size, çocuklarınız (ın alacağı miras) hakkında, erkeğe kadının payının iki katını tavsiye eder... eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis oluyorsa, anasına üçte bir düşer.

çok eşliliği ve himayemize bulunan yetim kızla evlenmemizi öneren ayet.

Eğer, (himayenizde bulunan) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın. Veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygunudur.” [8].

şimdi dünyada bile biz erkeklerle kadınlar allahın huzurunda bu kadar eşit değilken.aynı cennete gideceğimize inananlar var.
müslüman bir görüşte, hanım çamışır yıkadığı gün ondan yemek istemezdim gibi büyük bir ince medeniyetlerin üstünde merhametin eşiğinde bir görüş vâkidir.

götünden şiddeti onu bunu uydurmak çok komik kalır.
Mutluysa sorun yoktur.

insan kendi ideolojilerini örnek alarak diğer ideolojileri yargılarsa o ideolojiler ona vasat gelir, küçümser.

Lakin o yargılama çoğu zaman fazlasıyla sübjektif ve asılsızdir.
(bkz: inanırsak olur bence)
müslümanlığın hard mode halidir.
güncel Önemli Başlıklar