bugün

fiziksel olarak eşit değildir.
dış görünüşleri farklıdır.

kimyasal olarak farklıdır.
farklı hormonlar salgılarlar.

zihinsel olarak farklıdırlar.
erkekler daha zekidir(genelde)

duygusal olarak farklıdırlar.
kadınlar daha şefkatli ve duygusaldır.vb..

kadın ve erkek birbirlerinin eksik yönlerini tamamlasınlar diye yaratılmıştır.eşit olsalardı üreme olmazdı.ve olay iki tane ademde biter giderdi.

kadın ve erkek sadece haklar ve ödevler konusunda eşittir.
kaldı ki zaten eşitlik adalet değildir.
aptal insan söylemi.

alınmayacaktır sanırım yazar. zaten kendini nasıl gördüğünü aşağı yukarı anlatmış. kendisine kendisi konusunda sonsuz katılıyorum.

öğretilmişliklerle sınırlı kalmış, kafasını kabuğundan dışarı çıkarmaya üşenmiş ya da korkmuş ya da kapasitesi dışarıyı algılamaya yetmemiş bir kadının diğer bütün kadınları kendi gibi sanması yanılgısıyla zırvalamış olduğu cümle de diyebiliriz.

baktım baya da iyi oy almış. muhafazakarlık diz boyu zaten ülkede. ne de olsa ataerkillik kültürümüz bizim di mi?

düşünceyi savunurken kullanılan argümanlar da ayrı güzel. erkekte bekaret yok kadında var neden ha neden? tanrı öyle uygun görmüş. (kime ne anlatıyorum) bekaretin fiziksel olarak var olma nedenini bir kere açıp okudu mu acaba bunu yazan kişi. bilim diyorum. çok şey istiyorum biliyorum.

bir de kadını klasik türk kadını zihniyetine hapsetmiş. kutsal konuma koymuş, biz kutsalız bize vurmayın tamam mı? bir de arada halimizi hatrımızı sorun yeter diyor. neden çünkü anneyiz, şefkatliyiz.

merhaba uzaylı bize zarar verme geri zekalıyız ama dostuz.

harbiden kimler kimler yazar oluyor. ne işiniz var buralarda bir de onu anlasam.
kadın erkek eşitliği yoktur, kadın erkek fırsat eşitliği vardır.
hukuk karşısında eşittirler. aynı haklara sahiptirler, aynı yasalar üzerinden yargılanırlar. sosyal yaşamda ise kim kime eşit ki kadın erkek eşit olsun.
görünürde erkek ama alttan alta kadın hegemonyasının devam ettiği bir dünyada evet kadın erkek eşitliği yoktur. bence kadın-kadın eşitliği dahi yok. açıkçası inanmıyorum ki hali vakti yerinde keyfini süren elit tabakadan bir kadının gariban şiddete maruz kalan kadınlarla empati kurabilsin. sadece sempatide kalır ötesine gidemez. o yüzden değil midir hep bu sohbet açıldığında kadınlar gizliden gizliye erkeklere yakarışlarını iletir. olaylara farklı açılardan bakmak gerek.
Eşit olsaydı, eşler ayrıldığı zaman nafakayı veren sadece erkek olur muydu?
fiziki olarak eşit değildir, mental olarak da toplumun kadına ve erkeğe yüklediği misyondan ötürü eşit olmayabilir.

lakin medeniyet dediğin şey zaten bu eşitliği sağlamak için var.

eğer bir kadın bir erkekten daha güçsüzse sen o kadını o erkekten korumak için varsın.

ya da bahsettiğin gibi "hamile kadın" çalışırken zorlanıyorsa o kadına hamileliği süresince ayrıcalıklar tanımak ve bu handikaptan kurtarmak için varsın.

yok ama senin derdin kadınları eve kapatmak, sadece çocuk baktırıp ev işi yaptırmaksa "fıtrat" der sıyrılırsın işin içinden.

ya da tecavüz edeni hadım edelim, ağır cezalar verelim demek yerine tecavüzcüsüyle evlendirelim dersin.

oldu olacak halkı olduğu gibi mağaralara yerleştirin, en ilkel halimize geri dönelim.

gücü yeten istediğini öldürsün, en güçlü olan istediği kadını alsın falan.

fıtratsa fıtrat.

sen mi? senin fıtratında krallık var, sarayında devam edersin kaldığın yerden.
pozitif ayrımcılıktan bir haber kişi sözü.
Eşit değildir ama hem kadin erkeksiz hem erkek kadinsiz biraz eksiktir.
Kadin erkek birbirini tamamlar az kafanizi calistirin.
Evet efendim kadın erkek eşit değildir çünkü eşitlik bir adalet değildir. Kadınla erkek arasında adalet vardir. Fitratlari gereği eşit olamazlar karakterleri yonelimleri fiziksel özellikleri vs vs farklıdır. Bu kadar farklılık arz eden iki türe eşit şartları vermek iki taraf için de zulümdür.
Realist düşünün feministligin alemi yok.
kadın ve erkeğin eşit olmadığı bir çok husus mevcut. Mesele farklılıklara saygı göstermek ve kabul etmek. Zaten saygı söz konusu ise gelecek kimseye korkutucu gelmeyecektir. erkeğin üstünlüğünü savunan binlerce insan mevcut lakin erkek icat ettiği ve kapital sistemin dişlisinde eriyip gittiği her şeyi kadın için yapmıştır ve yapmaktadır.
Evet eşit değildir. Yaratılış olarak bile. eşitlemek zorunda da değiliz. Fıtratlar ve işlevler farklıdır. Ne kadın üstün ne erkek aşağı diye yorum da yapamayız ayrı kulvardadırlar.
Evet değildirler. Bedensel olarak kadın daha güçsüzdür mesela. Duygusal açıdan da kadınlar daha yoğundur.
iyi de böyle konuşmaya, tartışmaya başlayınca bile iki ayrı cinsiyet kategorisinden birey kategorisine geçiş yapası geliyor insanın hemen. insanlar her türlü farklıdırlar yani.

Ama bu, insanların sosyal açıdan da eşit olmamaları gerektiği anlamına geliyorsa sizin için, o zaman beyninizde, yetiştiriliş tarzınızda ve bilincinizde ciddi sorunlar var demektir.
fiziksel kimyasal özellik bazında konumlandırmalar ne kadar saçma. fiziksel olarak bakarsak, siyah bir erkekle beyaz bir erkek de eşit değildir o zaman? japon erkekleri ile türk erkekleri de zeka bazında eşit değildir mesela? bu şekilde kadın erkek eşit değildir gibi ucu açık ve safsata bi önermeyi ciddiye almamam gerektiğini düşünüyorum, evet.
ayrıca, toplumların ilk zamanlardan beri yüzde beş ila onu eşcinseldir. buna ne diyeceksiniz, görmezden gelinecek bir durum değil asla.

velhasılkelam, kadın ve erkek algısı sadece üreme organlarında kalmayıp toplumun her yerinde her alanda * kendini tanımlamışsa, bu durumda kadın ve erkeklerin birbiri üzerinde üstünlüğünü tartışmak abes kaçar. çünkü zaten senin ürettiğin kavramlar bunlar? doğal olan bu değil? doğal olan bir kadının doğurması bir erkeğin de rahmi döllemesi. bu kadar. gerisini sen yazmışsın sonra da erkek daha üstündür bilmem ne. o kısım tamamen uydurma bence.
aynen başlıkta yazıldığı gibi kadın erkek eşit değildir efendim.

günlerden bir gün bankaya işim düştü, sıraya girdim. (o zamanlar sıra numarası yoktu) arkalardan bir hatun bir bir sıraları atlayarak yanıma geldi. ben ikinci sıradaydım.

hatun; ( beyfendi, acelem var, sıranızı bana verebilir misiniz? ) bu isteğini reddettiğimde arkadaki hemcinslerim: ( birader, kadına sıra versene? acelesi varmış işte anlamıyor musun? ) diyerek hatuna yavşadıklarını gördüm.

dedim ki: şimdi arkadaşlar bu sırayı bir erkek isteseydi tekme tokat arkaya gönderirdik elemanı ama kadın olunca başka oluyor dimi?

sonra kadına döndüm; heryerde kadın erkek eşittir diye avaz avaz haykırırsınız sonrada her yerde cinsinizin ayrıcalıklarını kullanırsınız! hani kadın erkek eşitti?