bugün

bu olay sonrası tunceli'de 3 birahane kapatılmış. insanlar içki içmekte özgürdür. ama fikir olarak bu olay benim hoşuma gitti. içkili mekanların, fuhuş cinayet gibi olaylara sebep olduğu herkes tarafından biliniyor. hayırlı bir eylem olmuş. ancak bu eylemi tunceli değil de başka bir il yapsaydı medya nasıl görürdü az çok tahmin edebiliyorum.

(bkz: x ilde yobazlık)
(bkz: mahalle baskısı 3 birahaneyi kapattırdı)
birahaneye parası yetmeyen abazanların halkı galeyana getirip,ağzından köpükler çıkararak yaptığı fiil.
istanbulda "galerideki resim sergisinde beleş içki var lan koşun" diyerek giden zibidilerin mahalleliye laf atmasına sinirlenerek olay çıkartan halkı hatırlatan olay.

iyi hatırlayın o zaman ne yapmışlardı sözlük aydınları(!) ? mahalle baskısı, yobazlık, isteyen içer len sanane pis gerici, bıdı bıdı.

4 gün olmuş 4 tane entry var. hani nerde insanların her tür özgürlüklerine ket vurulmasının önünde kendini siper olarak gören sahte özgürlükçüler? yapan kişilere "akp li, dinci" yaftası yapıştırabileceğiniz son yer olan tuncelide olunca mı olay dut yemiş bülbül oldunuz?

boşuna demiyorum. bu ülkede yobaz-kemalist sataşmaları ile devam edegelen kavgaların en başında din ile ilgili her şeye bok atmayı kendine görev addetmiş beyinsiz sürüsü var. dindar insanlar "her koyun kendi bacağından asılır. yeter ki kokusu beni rahatsız etmesin" diye düşünür. ama diğer yandan, kemalist birisi ise senin evindeki buzdolabındaki ete dahi karışmayı kendine hak olarak görür. (bakın atatürkçü demiyorum. atatürkçüyüm. atatürk ilkelerini kemalist yobazlar gibi götümden anlamıyorum)
Haklı galeyan. Böyle şirk yuvalarına müstahak.