bugün

dinci yobazların nasıl bir cevapla (tabi önce kendilerine verecekleri cevap önemli) savuşturacaklarını merak ettiğimiz doğa olayı.
197o'lerde kabe sürekli sel baskınlarına uğramış. fotoğraflarına şu bağlantıdan bakılabiliyor:
http://www.mumine.com/din...aflari-yuzerek-tavaf.html

şimdi ne demeli? allah doğa olaylarına kumanda etmekle görevlendirdiği mikail'e evini mi temizletmiştir acaba?

ya da ali imran suresi 67. ayette geçen, "oraya giren emniyette olur" ifadesini nereye koyalım?

yanlış anlaşılmasın ben "aydınlatılma" ihtiyacı duyan, "ışık arayan" bir mümin kardeşiniz değilim, aydınlanma dönemini geçirmiş bilimsel sosyalizme iman etmiş biriyim. benim amacım dışarıda olduğu gibi sözlükte de insanlığı bu uyuşturucudan kurtarmak.
Normal bir doga olayidir olmasi cok normaldir ki orda yazdigi gibi peygamber efendimizin zamaninda da olmustur. Her zaman oldugu gibi tatli su sosyalistlerinin bu olayda bir ibret aramasina gerek yoktur.
allah inancı kişinin sadece aklı ile kabullenip kabullenmemesi alakalı bir durum değildir, kalben inanmak önemli olan, aklı ile bir kere kabullenen ve kalbinde yer açan bir insanın kalbinden allah inancını böyle basit şeylerle söküp atmak mümkün değildir. boşa kürek çekmekten öteye gitmez, çünkü inananlar bu dünyanın kuşkusuz bir imtihan yeri olduğunu bilirler, inanan insanlar başlarına gelen her şeyin bir imtihan olduğunu ve insanların hür iradesi ile yaşayıp mükafat ve cezasını bu dünyada görmeyeceğini bilirler aksi olsaydı bu başlığı açan ve ateist zihniyetinin bir bok gibi sağa sola sıçratan insanları bu dünyada göremezdik, bu bağlamda allah'ın maç hakemi gibi ateistlere kırmızı kart göstermesini bu dünyada beklemek yanlış olur. ayrıca ayette geçen ''oraya giren emniyette olur'' denmesi inanç bakımından ahiret yurdunda emniyette olunmasından bahsedilmiştir, zira bunda da bir şüphe yok ki inanan insanlar ölümden korksun.
allah'ın evinin su altında kalması.
kabeyi tavaf edenlerin boğulmasına sebebiyet verebilecek bir doğa olayıdır.
Allah'ın takdiri, ondan gelenin önüne geçilememesi. Nitekim japonya'nın tsunami'yle sel baskınına uğraması kadar doğal bir olay.