bugün

Bence arkadaşınla konuş. iş gider arkadaşlık kalır.
2000 tl'ye yakın güzel bir para kazanıyorsun... Hmmm.

Hacı hacıyı mekkede arkadaş arkadaşı dakkada sikermiş miydi nasıldı o söz?
Çok ciddi bir şekilde kafamın içinde fillerin sikişmesine sebep olan sorunsal.

1 yıllık deneyim sahibi oluyorum öbür ay. Bunun ilk 3-4 ayı laylaylom geçti. Son 5-6 aydır işleri sağlam olarak ele alıyorum ama öğrendiğim şeyler öğrenmem gerekenlerin yanında devede pire.

Üzerimde sürekli artan büyük bir sorumluluk hissediyorum. Yöneticimiz olacak herif hem bana haddinden fazla iş yüklüyor (diğer ekip arkadaşlarıma bu kadar yüklenmiyor) hem de mal muamelesi yapıyor bana. Bazen öyle bir tavırla konuşuyor ki konuşmasından defalarca kez "sen malsın anlamazsın bak bi daha tekrarlıyorum" dediğini çekip alıyorsun.

Bazen çok iyi biri oluyor, senin çok kritik gördüğün bir durumu sikine takmaz bir tavırlar karşılıyor, bazen çok önemsiz bir şey yüzünden çok kritikmiş gibi sana fırça kayıyor. Benim gibi ota boka tribe giren biri için de haliyle ağır geliyor bunlar.
işi bırakasım var. Ama iş bulmadan bırakamam. Canım çok sıkılıyor sözlük.
her ne kadar kendisine ters gelse de şu durumda arkadaşınla açık sözlülükle konuşup işten çıkmak arkadaşlığınızın kalıcığı adına en doğru karar olur bence.
Eş dost akrabayla iş yapmak gerçekten zor iş çevremde örneği oldu biraz. iki ilişkiyi bir arada yürütmek de zor bir şey. Huzursuzsan da ayrılmak en mantıklısı. Evli barklı değilsin dediğin gibi zorda bırakacağın birileri de yok. 1 ay rahat rahat takılırken de iş ararsın.
Her işyerinde bir sıkıntı muhakkak vardır. Ya maaş ya çalışma saati ya hiyerarşi.
güncel Önemli Başlıklar