bugün

bunların ikisini yada tek tek, memnun olmadığınız yada sırasının olmadığını düşündüğünüz bir ortamda yada durumda kaldığınız zamanlarda kullanırız,
örnekse: sevdiceğinizle bütün bir gece berabersiniz bunu da bikaç gün öncesinden planlayıp bi şekilde oldurmuşsunuz ve çok hazırsınız çok güzel olacak diye kurmuşsunuz kendinizi, yemek yeriz önce sora dışarı çıkarız denizi yüksekten gören biyere gidip şanslıysam bir iki yıldız düşürüp yarimin saçlarına takarım diye düşünüyosunuz, başını göğsüme alıp en parlak yıldızın saçlarında sönük kalacağı o saçların sizin ellerinizde olduğunu görüp daha bir sıkı sarılırım yarime diye hayal edersiniz, bunlar gerçekleşir çokta güzel olmuştur, saat geçer eve dönme vakti gelir buda güzel tabi, yanlız kalma zamanı, gece bile olmıycak aramızda kasçak bişey yok artık onu tanıyorum oda beni ondan gizliycem bişey yok onunda benden, derken sohpet başlıyor havadan sudan abiden aileden hayattan herşeyden işte, konuşabiliyor yarim, ağırlık çöküyo hafiften gel hayatım uzanalım biraz diyosunuz tamam diyor gelip yatıyor göğsünüze ama hala konuşuyor, neyse diyosunuz bundanda memnusunuz, derken bir ara duruyor ve arkasından, canım, benim karnım acıktı diyor, hıı diyosunuz ve saate bakıyosunuz sabah 07 oha diyosunuz içinizden yüksek sesle, hadi hayatım kahvaltı etmeye gidelim diyor, yahu ne kahvaltısı bu saatte pazar bugün hem diyosunuz, hadi deyip çekiştiriyor, ve ikisi aynı anda geliyor buyrun, iyi de tamam daa.