bugün

(bkz: alçak)
sözlükte hakkında alçak, adi, herif gibi tanımlama yapan zatlar mevcut.

bre insafsızlar, ülkenin temelinde belki de en fazla harcı olan kişidir inönü.

kıtlık yıllarında kendi evlerinde de tarhana kaynıyordu sadece.

aksini iddia eden varsa buyursun yazsın.

ülkenin 2. cumhurbaşkanına ilk başbakanına leke sürmeye çalışanlar, olmayacak sıfatları yakıştıranlar kansızdırlar.
hakkında 1000. entry i girmekten övündüğüm lider.

başbakanımız her miting konuşmasında kendisine selam çakmaktadır.

misal evelsi gün kırklareli dün tekirdağ bugün de edirne de anmıştır kendisini.

düz mantık vari bir yorum ile...

tayyip erdoğan inönü yü sevmiyorsa, tayyip erdoğan'ı sevmeyenler biraz düşünmeli; neden inönü yü sevmiyor başbakan diye...

ben size diyeyim...

atatürk e laf söyleyemeyenler inönü ye istediğini diyebiliyor.
zira atatürk ü koruma kanunu varken inönü ye yok.
ismet kim ki...
magneto karakterinin ilham kaynağıymış.
https://twitter.com/repli...10540811223195648/photo/1
--spoiler--
+ Bu Cumhuriyete değer vermiyosun diyo..
- Paşam n'aptım diyorum?
+ Vermiyosun diyo
- Yahu ne yaptım diyorum
+ Vermiyosun diyo!
--spoiler--
akraba evliliğidir.
Günümüzde bile hala etkileri devam eden tarihi toplumsal problemlerin birçoğunun temelinde bu abimiz yatar. Türkiye Cumhuriyeti'nin babası kesinlikle ismet inönü'dür. Zira anasını o zikmiştir.
sanırım son dönemlerde hiç bu kadar anılmadı ölüm yıldönümü...

"bir ülkede namuslularda namussuzlar kadar cesur olmalıdır" şiarını istiyor koca halk...
ölümünün 40. yılı nedeniyle allah rahmet eylesin dediğimiz eski devlet adamı ve asker...
Ölüm yıldönümün de kimse anmamış lan yazık.

Tabi ismet kim ki?

Allah günahlarını affetsin.
Bir siyaset adamı olup tarihe 2. lider olarak tanınmıştır. Günümüzde sosyal ağın fenomen adayları arasında gösterilebilir.
Belki milyon kere yazılmıştır ama " iyi asker, kötü politikacı". Sebebiyse unutulma korkusuyla ne yapacağını şaşırıp halkı zorla kendini sevmeye yöneltmeye çalışmasıdır. Ayrıca gerçekten siyasetten anlamaz.
yatacak yeri olmayan kişilik.
146 Azeri Türkünü sovyet rusya ya teslim edip ölümlerine sebebiyet veren kansız kinci devlet adımı.
hayatı zannımca bir filme sığamayacak kadar çok olaylarla doludur.

ülkemize atatürk ten fazla hizmeti olduğunu söylesek sanırım yanlış olmaz.
bu hizmet iyi olduğu kadar eleştirilebilir de niteliktedir.

1923 ten 1973 e değin 50 yıl boyunca ülkede her kademede ilkleri gerçekleştirmiştir. ( cumhurbaşkanlığı hariç. )

ileride bir kişinin biyografik çalışmasını yapacak olsam aklıma gelen ilk kişidir.
(Bkz:Boraltan katliamı)

Dönüp seslendim geri
merhametsiz birine
bizi siz vursaydınız
şu gavurun yeriine.

Yukarıdaki dörtlükte geçen merhametsizdir.
gündemde zenginleşen ve adları yolsuzluklarla anılanlar olduğu için nasıl bir insan olduğunun bilmeyenlerce bilinmesi faydalı olacak 2.adamdır. oğlu erdal inönü'nün parasal bir isteğine karşı yazdığı mektubu okumanın tam zamanıdır:

”Sevgili anneciğim,

Dün bir kürkçüye gittim. Bir hermin kap baktım. Dediğiniz gibi kısa ve tuvaletin üzerine omuza alacak şekilde… rengi beyaz, vergiyle beraber 1260 dolar; fakat Amerika dışına satılırken bu vergiden muaf tutuluyor, biz 1000 dolara alabileceğiz. Bugünler Christmas’tan sonraki ucuz zaman dönemi olduğu için şimdi nispeten ucuzmuş, yaza doğru daha pahalılaşacakmış. Ben, söylediğim beyaz kapı benim için saklamalarını tembih ettim. Üç haftaya kadar bir cevap vereceğimi söyledim. O zamana kadar düşündüğünüzü söylerseniz iyi olur."

Erdal inönü, 21 Şubat 1949.

“Erdalım, sevgili oğlum,

Annene yazdığın 21 Şubat tarihli mektubunda (...) kürk hikâyesini okudum. Olacak iş değil; o kadar doları bulamayız. Hemen sözünü geri al. Senin bu kadarcık ihtiyat paran için üç senedir uğraşıyoruz. Hulasa, olacak iş değil.”

ismet inönü 27 Şubat 1949".

yiğidi öldürün, ama hakkını yemeyin.
(bkz: 3 5 çapulcu lafını ilk ismet inönü nün söylemesi)
-boraltan köprüsü olaylarını akpliler seslendiremez ğer akplilerse eleştiren efendim çünkü azerbaycan bayraklarını çöpe atan yakan akplilerdir efendim bunun ucu bucağı yoktur! ermeni açılımcısı akape!!!
işadamlarına Güvensizliği yüzünden Türkiye'nin gelişmesine KEt vurmuş insandır.
ege denizindeki adaları kaybetmemizin sorumlusu olarak gösterilen asker, devlet adamı ve siyasetçidir. bu adaları kaybetmekle suçlayanlar, bir zahmet o dönemde hangi donanmayla o adaları alacağımız konusunda da bizi aydınlatırlarsa mutlu oluruz.
gidemediğin yer senin değildir.
soldan çok sağa daha yakın gibi dururken dinden çok uzaktır. bunu duyunca mezarında ters dönmeyecektır ama sevmiyorum kendisini.
atatürk'ün erzurum'da üniversitesi varken kendisinin ara bir sokakta ilkokulu vardır. tabii ismet kim ki zaten.*
trabzon sporun yeni kalecisi.
hiçbir savaşa katılmayan insandır, 12 adayı satan adamdır. taksimdeki müslüman mezarlığını yok eden şahısdır, rusyadan çekinen zaatdır. uganda devlet başkanı. gerçekler çok acıdır çok.

edit: ne mutlu türk'üm diyene.