bugün

asıl başlık: filistin yardımı ile ilgili islamcıların anlamadığı gerçek.

şimdi efendim. elbette israil'in yaptığı faşistliği biz solcular asla savunmuyoruz. biryerlerden gazze'ye yardım gitmeliydi. kaldıki 1970 lerde filistin'e giden solcular orada insanlık adına savaşmışlardır. işkence görmüşlerdir. ama sonunda da tutup kapitalist bir devlet olan türkiye'ye ağlamamışlardır. çünkü bu iki yüzlülüktür. ağladığınız devletin israil ile silah anlaşmaları var a dostlar.

elbette "insanlık" adına oraya yardım yapılmalıdır, ancak solcuların yaygara çıkardığı olay islamcıların türkiye gibi kapitalist bir hükümeti olan devletten yardım ummaları, bu kapitalist hükümetinde samimiyetsizce israil'e kafa tutması ve devleti riske atmasıdır.

filistin'e gitmek her bakımdan anarşist bir olaydır. ve anarşist bir olayda kapitalist hükümetten yardım istemek cahillik ve ayıptır. israil'le silah anlaşması olan kapitalist bir hükümetinde nerdeyse cihat ilan etmesi iki yüzlülüktür. işte islamcıların alamadığı gerçek budur.

hem; islamcıların 1970lerde filistin'e direnişe giden binlerce solcuya terörist demesini ne yapacağız?

edit: imla
güncel Önemli Başlıklar