bugün

görsel
fotoğraf cematin önünde değil cenaze taşınırken çekilmiş. başka soru?
peki bir soru da ben sorayım. bakan gecikti diye şehit cenaze namazını tekrar edin diye bir tavsiyesi var mı peygamber efendimizin?
hala konunun özünü anlamamış olan bir adet taraflı insanın destek çıkması olayıdır. şehit cenazesinde en önde saf tutup kameralara "alo bakın ben de varım! ben de buradayım" duruşları sergileyen bir insanın şeffaflığı konusunda eminim hepimiz şüpheye düşer ve bu yaptığının doğru olmadığını düşünebiliriz. bir de o şehit cenazesinde şehit düşen askerimizin yakınları var. onların yerine koyun kendinizi. birileri herhangi bir yakınınızın cenazesine gelip hocayla yan yana saf tutmaya çalışsa ve kameralara poz verse sanırım sizin için de hiç hoş olmazdı değil mi? ama dediğim gibi taraflı olmak, objektif olmamak böyle bir olayı savunmak için bile yeterli oluyor demek ki. üzücü olan durum.
Hanımefendinin yaptığı aptalca bir haraket, akıllı biri olsa bunun tepki çekeceğini bilir yapmazdı, ayrıca savunulacak bir yeri yok onda hemfikiriz ama; bakan cenaze namazını kaçırdı diye şehidin cenaze namazını ikinciye kıldırmak, üstelik bakanın da buna iştirak etmesi kadar ahlaksızca değildir. Günah, ayıp yarıştıracaksak akpli arkadaşlar bu işin altından kalkamaz haberiniz olsun.