bugün

biraz hayal gücü ve biraz gerçek. kendi teorimi açıklıyorum ve umarım benden önce söylemiş bir biliminsanı mevcut değildir.
insan nasıl düşünür ve ne kadar yaratıcıdır?
ilk insanları ele alalım. konuşmaya başlamalarında ki asıl etken nedir? kesinlikle duydukları doğada ki sesler. peki insanoğlu sağır olsaydı konuşabilir miydi? yani insanoğlu farkında olmadığı bir şeyi var edebilir mi?
acıktığından bile habersiz ilk insan ot yiyen bir geyiği taklit etmiş ve duyduğu hazla tekrarlamış. bu geyiğe saldıran bir aslandan avlanmayı öğrenmişdir. yuva yapan bir kuşdan ev yapmasını. doğada ki sesleri taklitle konuşmayı. ve bunları böylece uzatabiliriz.
insanın bu korkunç gelişiminde ki sorun zekasıdır. gördüğü şeyleri muhteşem şekilde hafızasında tutar ve yeri geldiğinde de kullanır. ve bu fotoğraf parçalarını ustaca birleştirir. işde bu eylem düşünmektir. kafasını elma düşen ilk insanın canı acımıştır ve bunu tırstığı insana atmayı akıl etmişdir. ama kafasına elma düşen newton yerçekimi teorisini oluşturmuştur. newton ilk insanlardan biri olsaydı yerçekimini bulabilirmiydi?
başlıkda ki yazım yanlışının çok çok farkındayım ve kasti yaptım. amacım sadece, içerikden çok yazım hatalarıyla ilgilenen çakma entelleri göt etmektir.
yukarıda insanoğlu farkında olmadığı bir şeyi var edebilir mi demişdim? bence kesinlikle yaratamaz. peki tanrıyı nasıl yarattık?