bugün

iyi tanıyamamasından kaynaklanır, yanlış tercih oluverir birden.

sabah sabah ötüşen martıların verdiği haşin kıpırdaşmayı içimde hissediyordum, gönlümde cool bir hava, gökyüzünün derinliklerine iniyordum. o gün dışarıya çıkıp, arkadaşım ile sohbet etmek istiyordum, ona sarılmak, şarkılar söylemek, çevredeki insanlara eşcinsel izlenimi vermek...

hemen son model telefonuma sarılarak arkadaşımı aramasını söyledim, dediğimi algılayan telefonum tuşlarına basma zahmeti dahi göstertmeyerek isteğimi yaptı ve beni biricik dostum ile yalnız bıraktı. ona hemen gelmesini dışarıya çıkıp çılgınca araba sürmek istediğimi söyledim.

beni kırmayan dostum yaklaşık 4.234 saniye sonra evime geldi, hemen son model porsche markalı süpersonik arabama atlayarak trafiğe çıktık, fakir arabaların yanından geçerken şoförlerinin surat ifadelerine bakıyor, umarsızca gülüyorduk. benzincide sırf gıcıklığına durup, 10 litre benzin doldurup boşaltıyor, arabamı halk ile buluşturuyorduk. çocukların bol olduğu yerlere gidip peşimizden koşturuyor, türk filmi havası estiriyorduk, tanrım biz çok ama çok mutluyduk.

o sıra kültürlü çişim çıkmak üzere kapımı çalıyordu, hemen arabamı durdurup kültür suyumu boşaltmak için temiz ve nezih bir wc aramaya koyuldum. bulduğum ilk wc ye girdim sonra, dayanamıyordum. arabada yalnız bıraktığım mat lakablı fuat, kornaya basıyor, kendi çapında eğleniyordu, gözüm arkada kalmayacaktı.

usulca çişimi yapıyor, duvarlardaki iğrenç ve kültürsüzlük örneği yazıları okuyordum, mat fuat'ın arabamı kaçırıp kız arkadaşına hava atmaya gittiğini bilmeden, mat fuat'ın kız arkadaşını da alıp arabamla denize uçtuğunu bilmeden, mat fuat'ın bana verdiği maddi hasarı bilmeden, umarsızca işiyordum boşluğa...

telefonumun çalmasıyla şok olmam bir olmuştu, tuvalet başındaki çılgın gişeciye 1000 dolar verip feleğini şaşırttıktan sonra üç taksi çağırıp olay yerine gittim, iki tanesini neden çağırdığımı bilmiyordum, boş kalmasın diye çevreden meraklı kalabalık insanlarını doldurup olay yerinin boş kalmamasını sağladım.

fuat ve sevgilisi sudan çıkmış balığa dönmüş, aptalca sırıtıyor. arabam serin sulara gömülmüş balıklar ile kucaklaşıyordu, çok feci durumdu.

o günden sonra hiçbir arkadaşıma güvenmemeyi öğrendim, o günden sonra arkadaş bile edinmedim, o günden sonra bir daha hiç umumi tuvalete gitmedim! o günden sonra hiç işemedim demeyi de isterdim ama altın kapaklı klozetime asla hayır diyemedim!