bugün

halkın büyük bir kesiminin kürtlerden oluştuğu bir toplumda, kısa vadede olması gereken olaydır. uzun vadede ise tüm eğitim kurumlarında zorunlu olmasıdır. esas konuya dönecek olursak;
okullarda seçmeli ders olarak öğretilen ingilizceden öğrencilerin bi bok anlamadığı, üstüne iki dirhem bir çekirdek koyamayacak kadar küreselleşme ve uluslararası dil eğitiminin önemi kavramlarından uzak olduğu malumken bu noktada yapılabilecek en mantıklı eğitim projesi; ingilizce yerine kürtçe nin seçmeli ders olmasıdır.
bu eğitim devrimi, iç huzuru sağlamakla birlikte, eğitimde fırsat eşitliğini de sağlayacaktır.

edit: ulan görende ingilizceden bi bok anlıyorsunuz sanacak. 16 yıl ingilizce eğitim aldığı halde öğrenemeyen başka bir millet var mı?
her olaya gözü kapalı milliyetçi zihniyetle girmenin, sizi komik duruma düşürmekten başka bir neticesi yoktur. titreyin ve kendinize gelin lütfen.

not: lütfen çok kibar oldu. *
öncelikle eğitim sistemimizde yabancı kökenli okullar hariç ( fransız okulları, alman okulları vs. )ingilizce seçmeli bir ders değildir. Kaldı ki kürtçe seçmeli ders olarak konmuş, arapça seçmeli ders olarak konmuş, anlaşılan bu koymalarda birilerine fena koymuş.bir dili ne okullarda okutarak var edebilirsiniz nede okullarda okutmayarak yok edebilirsiniz. bırakın insanlar istediği dili öğrensin konuşsun.
"ingilizce yerine niye? neden 'ingilizcenin yanısıra kürtçe seçmeli ders olsun' değil?" durumunu akla getiren.