bugün

doktorların kesinlikle tasvip etmediği bir davranıştır. eğer ikizler kızsa birine pantolon birine etek giydirilmesi tavsiye edilir.
akla gelmişken;
aslıhan - neslihan
ebeveynlerin, çocuklarının ikiz olma farklılığını dışa vurum şeklidir.
farklı düşüncelerin oluşmasında büyük etkisi olduğunu düşündüğüm teoride kötü görünsede zihinde ikililiğin başlamasında etkili bir tekniktir.
-hep aynı olmaktan sıkılan ikizler aynı şeyleri hissederler fakat farklı düşünür ve farklı tepkiler verebilirler.
isimlerin karıştırılmasına da sebebiyet verir. elbiseler belki de kampanyayla* alınmıştır orası bilinmez fakat sevimli durur, çocukları öyle görenin yüzüne tebessüm katar.
bu arada (bkz: tek mi çift mi)*
ikiz kardeşlerin ona aldın bana da al gibi kıskançlıklar yapmaları sonucu da gerçekleşen olay.
aslında çok mantıklıdr.çünkü bir çocuk "onun var benim yok" diyerek anasının babasının sinirini bozar.ama ikisi de aynı kıyafetleri giyerse ergenlik sonuna kadar ana baba bir dertten kurtulabilir.
çok normalleşmiş bir durumdur. daha ilginci,bazen, yaş olarak yakın çocuklara aynı kıyafetlerin kendi bedenlerine göre olanları giydirilir işte buna anlam veremiyorum..