bugün

''ikeaya girip çıkışı bulamadığı için orda yaşamaya başlayan adam''

asıl başlık bu olacaktı ama işte...

ikea'ya girip te çıkışı bir türlü bulamayan adamdır, tüm cabalarından sonra vazgeçip, orda yaşamaya başlamıştır, köfte var, yatak var, tuvalet var.. ee daha ne olsun.
kesinlikle ikea ya benle gitmemiş adamdır. gizli tünelleri bile biliyorum. sosisliye zam gelmiştir bu arada 250 kuruş haberiniz ola.
sıradan bir insandır. zira ikea nın öyle bir marketing stratejisi vardır ki kasalara ulaşmak için tüm marketi s harfi yapa yapa dolaşmanız gerekir.
-efendim çıkışı bulamadığınız için burda mı yaşama başladınız?
-evet hocam aynen öyle
-peki nasıl oldu anlatır mısınız?
-iki ay kadar önceydi, ikeaya gidelim dedi bizim amcoolu
-evet
-tamam gidek dedim, hem kalem de çalarız
-sonra?
-sonra geldik, gezerken gezerken, ben amcoolunu kaybettim
-ve burda yaşamaya mı başladınız?
-evet baktım ki olacak gibi değil, çıkışı bulamıyorum, burda yaşamaya karar verdim, aha şu yatak odası reyonunda yatıp kalkıyorum, saolsun görevli arkadaşlar köfte ekmek falan veriyorlar, karnımı da doyuruyorum...
1 tl ye bir sosis ve sınırsız kolanın kokusunun geldiği yöne doğru gidildiğinde kolayca bulunan kapı. ne ucuz sosis ve kola satıyor adamlar.
bu adam ikea ya giderken, yanına 2 kilo domates, bir kilo hıyar ve bir kalıp peynirle 5 ekmek alıp,, 3 gün yaşama mücadelesini göze alan adamdır. zaten labirent gibi olan yapıda 1 hafta kalması halinde yüksek mimar olması muhtemeldir. bu yapıyı yapan adamın babası katedralde büyüdüğünden ve bir türlü çıkışı bulamadığından dolayı katedralde yaşamaya başlamış bir gerizekalıdır. her seferinde çıkışı arıyıpta görevlinin yerdeki çizgileri takip edin veya tabelalarda ki adamın gözterdiği çıkış işaretine baka baka bir şey alamadan, aldıysada dışarı çıkaramadığı için bitap düşen zavallılarda doludur. hatta çıkışı bulamayanlar bir grup oluşturup, görevliye gardiyan gözüyle bakıp dışarıdan rüşvetle domates ekmek ve su aldırdıkları rivayetler arasındadır. bu grup ikinci katta, mutfak gereçlerinin satıldığı bölümde yaşamaktadırlar. gidince meyva sebze götürün arkadaşlar. Allah bu inanlara kolaylık versin.
-beyfendi mağzada aksi istikameste yürümek yasaktır, lütfen okların gösterdiği şekilde kasaya ilerleyiniz
+lan bi abajur lambası aldım, bütün dükkanı mı dolaşacağız? dolaş dolaş dünya kadar şey alıyoruz
-amacımızda bu zateh eh heh
+amacınıza zokiim.
ikea'nın türlü türlü ürünlerine "şu neymiş? aa bu ne acaba? bak bak burda ne var! şuna da bir bakıyım ya!" şeklinde takılıp kalmış, saatin kaç olduğundan habersiz adamdır.

birazdan evin yolunu da bulamayacaktır böyle giderse. (bkz: evin yolunu bulamamak)
alışverişin tadını ikea' nın yolları sayesinde kaçırmış insandır.
çok alış veriş yaptığından dolayı hesabın girmesinden korkup arka kapıdan kaçacak adam belki...

ya da

(#3499107).
Göt herifler yapacağınız dizayna sokayım. Labirent mı yaptınız ? Nasıl çıkacağım buradan ?