bugün

annesinin kendisine hamileyken aşırı dozda sigara, alkol, uyuşturucu almış olma ihtimalini göz önünde bulundurarak diyaloğa girilmesi tavsiye edilen canlı türü.

çay içtim la ben bunla. ''hep mi sana denk geliyor lan!?'' diyebilirsin, haklı da olabilirsin ama eveeet, evet lan! hep bana denk geliyor demek ki derim ben de, nolcak şimdi? ciddiyim abim, ablam, bitanem... adam bildiğin balta çıktı ya. Tanıdık falan olsa sineye çekersin ama dur! Tanıdık olsa bence daha çok intihara iter insanı bu durum. hap içmeye başladım o günden beri, düşünün artık. siyaset falan da konuşmuşluğumuz yok. ööööyle sohbet arası ağzımdan ideoloji kelimesi çıkıverdi işte. mecburmuydum peki kullanmaya? hayır, hayır abi değildim ama çekiceğim varmış demekki... zamanın da birinin günahını almışım ki cehennemlik bir acı çektim baltanın sayesinde. abiler, bi düşünün yahu. bu adam yatakta devrim başlatmak istese ve bu beyin hücrelerini gen yoluyla yıllar yılı metropollere yaysa ne olur? aman ya rabbi! tamam sakin, ben sakinim...

oturuyoruz bu dangalakla bir cafede. daha doğrusu ben zaten oturuyodum bu dangalak sonradan katıldı. kendileri elmalı nargile içtiğim sırada ''ooo, siz şu abinin yanında gelen şey değil misiniz? nasılsınız, tanışmak bugüne nasipmiş'' vs vs... mnkoyim sanarsın jude law'la gelmişiz o gün cafeye. hani böyle klasik mi klasik sohbetler eden köy otogarı müdavimleri olur ya, ''memleket nereydi? baban ne iş yapıyor?'' tarzı sorular yöneltip intahara sürükler insanları. hah işte tam o tatlarda bir elemandı. hayır önceden bir tanışıklığımda yok ya da ben o cafede yalnız değilim yanımda 2'si hatun biri erkek olmak üzere 3 kişi daha var. ne akla hizmet gelir oturursun be adam! gavur memleketinde gurbetçi heç değilim...

neyse uzatmayalım. sohbetin sonlarına doğru artık ana fikri vereyimde siktir olsun gitsin düşüncesiyle, ''işte bu birazda ideoloji çeşitliliğinin artmasından da kaynaklanıyor olabilir. fazla fikir ayrılığı var. neler neler çıktı son zamanlarda, onu diyorum...'' dedim ve insanlıktan çıkmama sebep olacak bir soru sordu...

- ideoloji derken ?

çeto olsa dahi sineye çekemezsin bu soruyu... dondum kaldım billahi. demekki ben dakikalarca bir mermere konuşmuşum. zaten bu adamda beyin arayıp laf anlatmak ahmaklıktı. baştan yaptım hatayı.

(ara: böyle adamlarda beyin)