bugün

hürriyet, cumhuriyet gibi pkk destekçisi, ülke çıkarlarının tam tersine, adice hareket etmeyi özgürlük diye lanse eden kağıt parçalarını ısrarla okumaya devem edenlere baktığımızda ister istemez vardığımız sonuç.

bunlarla benim oyum bir sayılıyor işte. inanılır gibi değil.
okumakla cahil olunacağını iddia eden yazar beyanı.

sayın arkadaşım, okumak değil; kurşun sıkmak insanlara zarar verir. ışid'e silah vermek zarar verir, başka ülkelerin içişlerine karışmak zarar verir, (yalnızca varlığına inandığım bir durum olarak) alttan alta pkk'yı desteklemek/göz yummak/iktidar yolunda kullanmak zarar verir. "sadece" okumaktan kimseye zarar gelmez. ben her görüşü takip ediyorum. sana da tavsiye ederim.

ikinci ifaden ise ilkinden bile daha talihsiz, daha altı doldurulmamış, daha ham. kendini herhangi bir diğer vatandaştan üstün görebiliyorsun demek? peki aysun kayacı'nın evvelce söylediği "dağdaki çoban ile benim oyum bir olmamalı" ifadesini nasıl değerlendiriyorsun? demokrasi, o devrin baskın gücünü korumaya yönelik bir sistem olmaya daha da evrilirse yarın bir gün hürriyet okuyan başa geçer de senin oyunun önemsiz olduğunu söylerse ne düşüneceksin?

yapmayın arkadaşlar. bu kadar keskin görüşler sadece karşınızdakini değil; sizi de deler geçer. yarın hiçbirimizin ne olacağının garantisi yok. insan onuruna yaraşır kurumlar, sistemler kurmalıyız. bu ifadelerini ben yok hükmünde kabul ediyorum; umarım sen de daha çok okuyarak, karşı tarafınla sosyalleşerek/ sohbetleşerek kendini biraz sakinleştirirsin.
Okuyucu yorumlarına bakıldığında bi parça da olsa hak verilebilecek önerme.

Bazen kahkahalar attırıyorlar.