bugün

ne karşı cins, ne para ne araba ne huzur için hırs etmeyen insandır. hayat ona güzeldir.
Galiba.

(bkz: Me)
benim efendim. gerçekten çok güzel bir duygu. dünyaya yarışmaya değil, yaşamaya geldiğini fark edebilmiş insandır.
insanın doğası gereği imkansız bir söylemdir.
türkiyede hırslı insan başarılı olmaz, memur falan olur.
ideal dünya için ideal insan. Bu dünya içinse yitik.
kendisini hayata bağlayan bir şey kalmamış olan insandır. bu tipler genelde derslerinde başarısız, kız işlerinde etkisiz eleman ve tembel teneke insanlardır. bir ihtimal geçmişte yaşadığı olaylardan dolayı pisilolojik olarak etkilenmiş ve motivasyonu bitmiş insandır. tipsiz ve özgüvensiz olma ihtimali yüksek.
nerdenmi biliyorum.
kafası çok rahat ya da inanılmaz rahatsız insandır; "aman bana ne" demiştir veyahut ikinci kısım içinse hayattan beklediği pek bir şey kalmamıştır. hep kaybeder ama umru değildir biraz da.
(bkz: tünelin ucu bombok bir yere çıktı)
benimdir bu insan.

psikolojide depresyon belirtisi olarak geçer. nitekim insanlar tarafından oluşturulmuş davranış normlarına göre öyledir de. ancak hayatın hiçbir derin anlamı olmadığı gibi insanların norm olarak ortaya koyduğu sosyolojik kavramlarında hiçbir değeri, anlamı, kanıtlanabilir doğruluğu ve önemi yoktur.

böyle bir insan olmayı tasvip ettiğimden değil de böyle bir insansanız eğer çevrenizde birşeyler başarmak için götünü yırtan insanlar çok komik gelmeye başlıyor.