bugün

Akıllı adam işidir, çünkü siyaset yalandır. Hangi parti olursa olsun her siyasetçi illaki kıvırmıştır.
Vicdan ve mantık ile alakalı olan durum.

Akp: osman öcalan, apo olayları. Kötü ekonomi. Medyanın ve hukukun kontrolü. Bilinçsiz yönetim. Aşırı hırs ve kutuplaştırma. Bu sebeplerden ve önceki nice sebepten dolayı hiç oy vermedim vermem de.

Chp: kendi içinde bir olamama, hdp ile iş birliği, atatürkçü çizgiden kayması, senelerdir kaybetmesine rağmen koltuktan inmeyenler gibi sebeplerden hayatta oy vermem. Geçmişte belediyelerine arkadaş hatrına oy vermişliğim var ilçe bazında.

Mhp: geçmişte birkaç kez oy verdim. Ancak devlet bahçeli iyice yaşlandı. Hele ki son zamanlardaki saçma politikalar yüzünden gözden düştü. Benim için akp'den farkı yok. Dolayısıyla oy vermem.

Hdp: kürt halkı diyip kürtleri sömüren, kürtleri kötü gösteren bir parti. Terör destekçiliği ve kıvıran bir liderden bahsetmiyorum bile. Oy vermedim vermem.

iyi parti: sonradan kurulan bir parti. Fazla profosyonel görünmüyor. Henüz bir şeylerini görmedim. Fetö projesi olduğunu da düşünmüyorum. Ama chp'ye verdikleri destekten ve beklentiyi karşılayacak potansiyelde olmadıkları için oy vermem.

Diğer partiler: zaten kazanamayacaklar. Onlara da oy vermek için o kadar yol yürüyemem.

illa oy kullanacaksınız deseler o zaman diğer partilerden birine ya da iyi partiye atardım.
Kimse anlamıyor bu vicdan meselesini. Arkadaşım içim rahat etmez oy verirsem. Neymiş o zaman ülkem hakkında söz sahibi olamamam yanlışmış. Ben ya hayır konuşur ya susarım. Hayır konuşmaya da meydan yok.
Haktır.

Ama “hakkını aramamak” hak değildir.