bugün

bu başlığı her gün her gün kafama dank eden ve üzülmekten başka bir şey yapamadığım bir durum için açtım. malumunuz güzel ülkemde her şey çok çabuk değişiyor. yarın bu günden çok farklı olacak. şikayetçi olduğum durum tabi ki bu değil. ben her şeyin aynı doğrultuda değişmesinden şikayetçiyim a dostlar. ve o doğrultuyu ''onlar'' dediğim maalesef ülkenin yüzde ellisinin seçtiği insanlar belirliyor. o kadar tartışma programları oluyor ; muhalefet her gün çıkıp anlatıyor fakat boşa işte boşa. onlar nasıl istiyorsa öyle oluyor. geri kalan yüzde ellinin hiç bir önemi yok adeta. bildiğiniz üzre yoğun bir yasa değişikliği çabası var bu aralar tbmm ' de .bazı şeylerden haberdarız ve biliyorum haberdar oluğumuz şeyler buz dağının sadece görünen yüzü ; hiç açıcı değil maalesef bu yüz. zaten geri kalanlar hakkında tahmin yürütmek hiç zor değil. bir yandan 4+4+4 'ler bir yandan mit yasası ; kamuoyunu ortaya bir iki şey atıp oyalıyorlar ve arkada istedikleri her şeyi tıkır tıkır yürütüyorlar. ve daha da acısı o yüzde ellinin olan bitenden haberlerinin olmaması. zaten olsa yüzde ellilik gibi bir dilim oluşmazdı kesinlikle. burdan çıkardığım tek bir sonuç var. birinin elinde dinden bir ip var ve oynatıyor insanları kukla gibi. bir ilah; bir yüce insan silüetinde hükmediyor yıllardır. elinde dinden ip; arkasında cahil insanların verdiği güç durdurak bilmiyor. yazık olacak bu ülkeye çok yazık.