bugün

benimdir o. denemedim mi sanıyorsunuz ? bende isterdim yumurta kırmayı. en son kırdığımda yumurtanın kabuğunu sanki sos niyetine kullanmış gibiydim...
Evet hafta içi her sabah yaptığım eylemdir. Evde kahvaltı yapmak yerine 20 dakika daha fazla uyumak daha cazip geliyor.
Yıllar içinde mide bağırsak sisteminin anasını sikecek insandır.

Kendimden biliyorum.
Lezzet nedir bilen insandır. Evet.
kolestrolünü sık sık kontrol ettirmesi gereken insandır.
sindirim sistemi ve bağışıklığını poğaçaya çevirmesi an meselesi olandır. Ev yapımı ise sorun olmama ihtimali var.
fast food tarzı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş insandır. çoğunlukla ayakta kahvaltı eder. her an, her yerde edebilir ayrıca.
Lan bir kerede hayatında bir değişiklik yapıp simit kaşar ya da ne biliyim zeytin peynir domates ye.
Yok amk o yağ fıçısı poğaça illa her sabah o mideye indirilecek.
Yanlış yapan insandır. Sadece poğaça yiyorsa yani.
bir simit bir poğaça. Sarıyer börekçin den her Sabah yaptığım kahvaltı.
Yemeyin zararli..

Ev yapimi olmasi ve arada yenmesi tavsiye edilir.
simit seçeneği poğaçaya tercih edilmelidir. susam vardır, yağ yoktur.
Hemde bir değil iki tane. iş hatayı bitti poğaça bitti.
hem ucuz hem nispeten lezzetli talebini karşılıyordur ve sağlıklı beslenmeye önem vermiyor olsa gerektir.
poğaça, açma, bazlama, krep, gözleme vs. elbette insanın haz ve tatmin düzeyini yükselten ve kahvaltı gibi daha fazla kalori almanızın makul olduğu bir öğünü taçlandıracak şeyler.
ancak kesinlikle tek bir şeyle de kahvaltı alışkanlık haline gelmemeli, farklı besin gruplarından alınması lazım.
Midesine zulmeden insandır.
Ev yapımı içinde ne olduğu poğaçadan bir tane yiyorsa faydası olmamakla birlikte Fazla doyurucu olmayacaktır. Bir poğaça kimseye kilo aldırmaz bi oturuşta birkaç poğaça yemek hele de lezzetli olsun diye margarin ve bilimum yağların basıldığı pastane poğaçaları glisemik indexi hızlı yükselttiği için çabuk acıkıp fazla kalori almanıza neden olabilir. Bi tost yapıp yiyin onun yerine tam buğdaylı, Çavdarlı bol peynirli.