bugün

inanılmaz bir olay. nerde bu yöneticiler nerde bu yetkililer lanet olsun her gün tonlarca ekmeğin çöpe atıldığı bir dönemde bir parça ekmek bulamadığı için açlıktan ölen insanların varlığı, bu dayanılmaz. ahmak yöneticiler hep diyorum bunlar artık bıraksın. din, ülke millet siyaset dediler diye herkesi kendilerine bağladılar. dünya ve insana yaptıkları nasıl geri planda ola biliyor.

ahmak yöneticiler istifa etsin. yönetim ve dünya için çok iyi planlarım var benim lider olmam gerektiği halde. bu din ve ideolojileri kullanarak lider olan yönetimden anlamayan çomar ve ahmaklar lider oluyor.
ulan sanki bizim ulkede ölüyor ölenler de çomar yoneticilere atılmış suç.

sebebi dünya düzeni ve 3-5 dolar nemalanmak icin toyota hiluxlarin arkasına bixi takıp tavuk keser gibi adam öldüren afrikali cilginlar.

bu nicki almama sebep olan filmde bir sahne vardır, eritre'de 1 köyde yaşayan 400 kişi katledilmis ve bir çukura gömülmüştür, bunu yapan albay ise şöyle bir açıklama yapar; "biz onlari kendi hallerine biraksaydik oradaki 10 köy savaşarak birbirini katlederdi, biz bir tanesini yok ettik geri kalan 9 köy korkularından sessizce izlediler".

durum bundan ibaret, sen egitim ve gelismek yerine koleligi, cehaleti ve caniligi tercih edersen oralarda birilerinin acliktan ölmesi çok dogal.

ulan dunyanin petrol rezervi Ortadoğu'da, halkların çoğu aç ve savaş halinde. Dunyanin en buyuk altin ve elmas rezervleri afrika kıtasında, yine halklar aç ve savaş halinde. Bi kere de kendinize bakin be amina kodumun evlatları hep mi suçlu amerika hep mi suçlu kapitalizm. Bir kere de elinize silah veya bicak almak yerine kitap alin da o amerika'ya ulaşmaya çalışın Amerika'nın tetikçisi olacağınıza.

Ondan sonra niye açız, niye gunde 87 saat calisip yarim dolar maas aliyorum diye düşünür durursunuz amk.
(bkz: bu dünyada aşıklardan çok acıkanlar var)