bugün

gavur özentisi olarak artistlik olsun-batılı gibi görünelim hesabı yeni tanışılan karı kızın elini öpmek haramdır.
bu mantıktaki 80 lik teyze bile uzatmaz size elini haramsınızdır.
sözlükteki ateistlerin ya da gayrimüslimlerin umurunda olmayan islam şeysi.
tıpkı 2. bir kez istemli olarak kadının mahrem yerlerine bakmak gibi zina olan eylemi belirten cümle. (bkz: göz zinası)
kendinden bile tahrik olan zihniyetin zırvasıdır.

- kendini parmaklamak caiz midir hocam?!
+ abdestliysen caizdir mümin kardeşim!

yala o parmağı da tadına bak insanlığının!
Saçma sapan birşeydir.

Neye göre, kime göre ?

Tamam, zina olayını anladık. Benim için bir problemi yok. Kızın benden öncesi olabilir, benim ondan öncesi zamanlarda yaşadıklarım olabilir. Ama şu an kalbimde ve aklımda o varsa, bizi ilgilendiren anın ta kendisi ve gelecektir. Benimle birlikteyken başkasıyla yatıp kalkarsa tepkim yine sallandırmak, kesmek, biçmek olmaz. Yollarımı ayırır eyvallah der giderim.

Helal olmayan karı kız lafına gelince. Yorumu sana mı kaldı ? Sen kimsin benim sevgilime karı kız diye hitap eder, helalliğini sorgularsın ? insanlar din bilirkişiliği yetkisini nereden, kimlerden alıyor anlamıyorum gerçekten. Benimde inançlarım var ama bundan sanane ? Toplumun çoğunluğunun müslüman, ateist, helal, haram, kaşar, namuslu, mümin oluşundan sanane ? Şahsına mı var zararı, çıkar belirli mecralar ve platformlarda sorununu dile getirirsin. Yakıp yıkmaz, milletin tercih ve yaşantısına dil uzatmazsın. Bu kadar basit. Şu hayat kolay, ama kolay yaşamayı zorlaştıran sizlersiniz. Gerçekten.