bugün

b12 eksikliği sonucu kafay yeme hadisesi ile snuçlanır et yememe eyleminin sonucu. yani kurban gereklidir. insan doğası ete gereksinim duyar. heralde hepiniz house izlemişsinizdir. orda b12 eksikliği olan bir anne çocuğunu filan öldürüyordu gördüğü halüsinasyonlardan dolayı. ee yani anlayacağınız gereklidir et.
--spoiler--
B12 Eksikliği Belirtileri

Yorgunluk

Çarpıntı

Nefes darlığı

Kilo kaybı

Sinirsel problemler

Unutkanlık

El ve ayaktaki karıncalanma gibi sorunlar b12 vitamin eksikliği belirtileri olarak sayılabilir.
--spoiler--
edit: yok da da vinci ye vejetaryen filan demişler. emin ol hiç et ürünü yemezse manyak olurdu. hayatının bir bölümünde insanlar merak salabilir bu tip şeylere ama sürekli yapamazlar. yapmamalılar da zaten. o sanatçıların ve bilim adamlarının vejateryen olduğunu kanıtlayamazsın. ki afaki atıyorsun yada atan birilerine inanıyorsun. hayatlarının ne kadar döneminde et yediklerini de bilemezsin. ama ben bilimsel deneylerle sonucu sunuyorum sana.

ben bilimsel konuşuyorum. aç ara, makale tara b12 eksikliğine bak. gör bakalım neler oluyor. balık hayvan değil mi bu arada. kurban olmuyorda kurbanı kesmek vahşetse balığı kesmek te vahşet olmalı heralde, o akdar da çelişmeyin ya hep ya hiç. bence hepsini de kesin hepsinden de yinn gariii. *
(bkz: vejeteryanların kafasız olmaları)
(bkz: et giren yere dert girmez)*
su ürünlerinde bol bulunan bir vitaminin eksikliğini göz önüne alan entrydir.
doğrudur. zira leonardo da vinci, tolstoy, einstein gibi adamlar * hep kafayı yemiştir.
insanın günde alması gereken kas şeklindeki protein oranı 40 gram. Yani protein olarak yumurta ya da mercimek, bakliyat bunun yerine geçmiyor, kaslarınız kas istiyor. B12 vitamininin her ne kadar supradyn gibi eczanede satılan vitamin, efervesan ilaçlarda olduğu söylense de yok ne yazık ki sadece kas proteinde var. Yine de et yemeyi hedef ve iptila haline getirmemek gerekir.
doktor ibrahim saraçoğlu televizyonda iskandinav ülkelerinde pazarlarda köylülerin sattığı ekşitilmiş lahanada da B12 vitamini olduğunu iddia ediyor. Lahanayı ekşitebilirlerse vejetaryenlere, veganlara ve frutaryenlere duyurulur.
Da Vinci, einstein, tolstoy niye vejetaryenmiş diye araştırmak isterim. Yaşasın omnivorizm, yaşasın hepcillik.
b12 vitamini, yumurta, süt, peynir gibi gıdalarda da bulunmasına rağmen bu oran sığır etine * nazaran oldukça düşük olduğundan, et yenerek bu vitamin ihtiyacının karşılanmasının daha kolay olma durumudur.
(bkz: heyvan eti yemiş)
(bkz: mahmut tuncer)
kültür mantarında bile b12 vitamini bulunduğunu bilmeyen kişi söylemi.