bugün

O an bu an değil.
Sevmeyi ve sevilmeyi doyasıya hissettiğim, Ailem ve dostlarım iyi ki varlar dediğim anlar.
bahar aylarında güneşli ve hafif rüzgarın yüze çarptığı bir günde kulaklıkla bol akordiyon sesi içeren müzikler dinlemek.

(bkz: yolda)
(bkz: göksel)
iki yeğenimle aynı anda güreş tutup yenilmiş numarası yaptığım Ve sonra deli gibi sevindikleri an.
Bahar mevsiminde ılık bir rüzgar eser ya o rüzgarla birlikte dostlarımla- ailemle vakit geçirdiğim an.
yiğenimin 2 gün önce seni çok seviyorum teyzecim diye attığı ses kaydı...ömre bedel.
Havanın püfür püfür esmesiyle yazın geldiği hissi. Şu ösymden kurtulalım da bi ondan sonra raad.
Gece 3 sularında telefona yeni attığınız yeni keşfettiğiniz şarkıları dinlerken, bi yandan uzanarak pencereden dışarıyı izlediğiniz,
Denize tek gittiğinizde denize sere serpe yatıp sadece kendi nefesinizi duyup sadece gökyüzünü gördüğünüz,
Hastanede yeni bir bebeğin doğduğu ana denk geldiğiniz,
Kıçınız donarak eve geldiğinizde yüzünüze vuran sıcak size has ev kokusunu duyduğunuz,
Yatılıysanız ve tatilde eve geldiğinizde annenizin size en sevdiğiniz yemekleri hazırladığını öğrendiğiniz,
Hiç beklemediğiniz anda amelie tarzında tesadüflerle karşılaştığınız,
En sevdiğiniz sanatçılardan birini en önden canlı dinlediğiniz,
Uzun bi hastalık sonrası tekrar sağlıklı olduğunuzda sağlığın ne kadar önemli olduğunuz anlardır. *
Eve dönüş yolunda kasıtlı olarak yanlış otobüse binip yanlış durakta inerek eve kadar sevdiğim müzikler eşliğinde yürümek. Hayatın beni de dahil ettiği insanlar kümesine dışarıdan baktığımı, hayatınsa benden bir haber olduğunu hissediyorum. Yürümek ve hayat doğru orantıda güzel...
Sictigin andir. Ironi degil gercek.
yeni doğan bebeği koklamak,
yağmurdan sonra kokan toprak kokusu,
yeni gelmeye başlayan bahar aylarıdır.
kuşumun, yemek yedikten sonra keyifle gagasını gıcırdatması. adamda ne dert var ne tasa; yiyor, içiyor, sıçıyor, ötüyor. kuş olmak isterdim.
ummadığın bir anda karşına çıkan melekvari birinin, unutamam deyip yıllarca düşündüğün birini unutturduğu an.
aileyle yapılan neşeli bir haftasonu kahvaltısı belki.
Bahar mevsiminde esen o ılık rüzgarda bol yeşillikli bi yerde yürümek.