bugün

dün dişlerimi fırçalamadan kendimi yatağa attım. birazdan kalkarım ne de olsa diye düşünüyordum. sonra bir koyvermişlikle uyu gitsin işte dedim sabah fırçalarsın. gel gör ki dakikalar geçse de uykuya dair en ufak bir işaret yoktu. sırtım belim başım her yerim ağrıyordu, yorgundum ama uyuyamıyordum. ee peki insan uyuyamıyorsa ne diye kendine eziyet eder ki kalkıp dişlerini fırçala madem, kitap falan oku dimi? tam bunu bunu yapmak istediğim zaman ise adeta uykum geliyordu. şaka gibi derler ya hani aynen öyle. kalkma lan tam uykuya dalacaksın diyordu beynim bana. beynimin sağı ve solu çelişiyordu. işte hayatın en temel kurallarından biridir bu, hiçbir şeyin yolunda gitmemesi ve hiçbir şeyin kolay olmaması. hayat acımasız bir şekilde alay eder bizimle. bir kaç örnek daha yazayım:

-dakikalarca beklersiniz otobüsün geleceği yoktur ve bir sigara yakayım bari dersiniz daha 2 fırt çekmişsinizdir ki otobüs geliverir.
-her maçta galip gelen barcelona, siz kupon yaptığınız zaman kazanamaz. hem de 1.10 orandan yatırır.
-en çok korktuğunuz şey her zaman başınıza gelir. illaki dönüp dolaşıp sizi bulacaktır.
-en çok istediğiniz şeyler ise hiçbir zaman gerçekleşemez, önünde her daim engeller olur. zaten bunu siz bile kabullenmişsinizdir böyle bir şey gerçek olsa şaşkına dönersiniz. o derece uzak gelir.

uzun lafın kısası aptal bir oyunun içerisindeyiz. biri kahkaha atıp bizi izliyor olabilir.