bugün

CHP'nin grup toplantısı öncesi 2B mağduru Hatice Köse Kılıçdaroğlu'nun kürsüsüne çıkarak, "Savaşlardan bizi Atatürk kurtardı. 2B'den bizi kim kurtaracak? Bir Atatürk bekliyoruz" dedi.

CHP Grup toplantısında konuşan Hatice teyze, Beykoz'da 2B mağduru olduklarını söyleyerek, 2B için verdikleri mücadeleleri dile getirdi. Seslerini duyuramadıklarından bahseden Hatice teyze, "Ben işgalciymişim bunu öğrendim. Buna anlam veremiyorum. Niçin benim işgalci dönemimde bana gel gel dediler. Bu zamana kadar oyumdan faydalandılar. Etimden sütümden faydalandılar diyeyim. Şimdi ben niçin işgalci oldum. Ben niçin kanser oldum. Benim arsam evim değil ben kanser oldum. Beni kanser ettiler."

işte hatice teyzenin o konuşması:
http://www.odatv.com/vid_video.php?id=8BA8B
şimdi ben anlamıyorum. anlayan varsa söylesin.
bu 2B olayı aslında tapulu olmayan ama zamanında gasp edilmiş devlet arazilerinin öncelik hakkı üzerinde oturan olmak üzere kişilere satışı değil mi ?
yani bu teyze devletin arazinin üzerine ev yapmış, devlet su elektrik telefon falan bağlamış ama tapusu yok. şimdide arazinin tapusunu teyzeye raic bedeli üzerinde satmak istiyorlar. haklı olarak.
atladığım bir nokta mı var ? varsa söylesin birisi.

hayır bu olayın nesine karşı çıkılıyor. ben şimdi kafama göre bir yere ev yapsam, devlet beni 50 yıl görmedi bana ses çıkartmadı diye hiç bir zaman ses çıkartmayacağı manasına mı geliyor ?

ha bide teyze atatürk bekliyormuş. o sırada kemal kılıçdaroğlu işaret etmesi ilginç olmuş tabi.
Aşağıdaki entry de açıklamaları bulunan uygulamadır:
(#19135130)

AB ye uyum sağlayacağız diye gayri müslim vatandaşlara sahip oldukları herşey bedelsiz olarak verilirken bu şekilde bir çifte standart uygulanması üzücüdür.
buradaki söz konusu olan araziler işgal arazileri değildir yani millet buralarda bedaveye oturmuyor bu 2b arazileri üzerinde yaşayanlar yıllar önce tapu tahsis belgesi almış ve ileride tapusunuda alırlar diye devlet tarafından resmileştirilmişler ve her türlü vergi buralardan kesilmiştir şimdi yıllardır buralarda oturan ve bedave oturduğu söylenen insanların okadar vergisi elektiriği suyu şu su busu boşa mı gitti?100 tl olan yeri 1000 tlye verirsen vatandaş haklı olarak isyan eder.
güncel Önemli Başlıklar