bugün

esogü elektrik elektronik mühendisliği bölüm başkanı. giyimine kuşamına pek dikkat etmeyen, sakalları uzun, neşeli insan. karısı(odilea rocha erkaya) ile aynı üniversitede görev yapmaktadır.

akademik kariyeri ise şöyleymiş:
bs: istanbul technical university, tr (1981)
ms: arizona state university, usa (1984)
phd: arizona state university, usa (1988)
2013 bahar dönemi ile bölüm başkanlığından ayrılmıştır.
başkanlık dönemi boyunca:
-öğrenciler haklı ise hocalardan(proflar dahil) korumuştur. haklarını sonuna kadar savunmuştur.
-öğrencilerin su ihtiyacını karşılamak için bölüme damacana damacana su getirtmiş. zaman zaman suyun bitmesi durumunda öğrenciler sıkıntı çekmesin diyerek maliyetli bir su arıtma sistemi yaptırmıştır.(malum su bile para ile)
- öğrencilerin yaz okulunda sıkcaktan bunalmaması için rektörden klima parası istemiş. klima parası verilmeyince bölümü tavan vantilatörleri ile donatmış. camlara yansıtıcı film çektirmiştir.
-odasında sürekli hazır bulunan kettle ile isteyen öğrenci istediği zaman cafelerde bile bulunmayan çeşitte sıcak içecek içebilmiştir. masanın üstündeki şekerleri unutulmaz.
-odasının kapısı sürekli açık olmuştur.(sekreterliğe girmeden direk girebilirsiniz kapı bildiğin ceryan yapıyor.)
-türkçe ve ingilizce espiri yeteneği ile öğrencilerin derse olan ilgisini kaybettirmemiştir.
-öğrencilerin hususi problemlerine yardımcı olmuştur.
-koca fakültenin yaz okulu başlama tarihini, öğrencilerin biraz daha fazla tatil yapabilmeleri için 1 hafta ertelettirmiştir.

islama uygun bir tutam sakalı çok yakışmıştır. yine islama uygun gümüş yüzük takar.hacca gidip gelmiştir.
hiçbir öğrencinin kılık kıyafetine karışmamıştır.

daima haklı olanın yanında bulunmuştur.
osmangazi ye böyle bir bölüm başkanı bir daha gelmez dedirtir.
duygulandım lan :(
GENE HHE MAiLiDiR;
sevgili öğrencilerimiz,
finalleri yarıladık... havalar sıcak... hayırlısıyla biter inşallah... dün bir sınav için dersliğin birine girdim de... içerde durmakta oldukça zorlandım. neden mi? söyleyeyim... tahammülü zor olan üç koku deyince aklıma gelenler:
1. ağır parfüm kokusu
2. ölü hayvan kokusu
3. vücut kokusu (body odor-- b.o. diyenler de var).
bunlardan üçüncüsüyle ilgili bir özellik, kokunun kaynağı olan kişinin bu kokuyu hissetmemesi... bu üçüncü türden kokuyu bol miktarda aldık sınıfta... tamam, çamaşırlarınızı annenize götürmek için biriktiriyorsunuz... sırtınızı da annenize yıkattırmak için bekletmeyin... siz ne kadar nezih olur ve temizliğe dikkat ederseniz, çevreniz de o ölçüde temiz ve nezih olacaktır. "sınavdan önce mutlaka dinlenin" diye bir tavsiyem oluyordu. ona bir tane daha ekliyorum: sınavdan en çok 24 saat önce banyo yapıp çamaşırınızı değiştirin.
teşekkür eder, sınavlarınızda başarılar dilerim.
h h erkaya
BAŞKA BiR MAiLi;
sevgili öğrencilerimiz,

sınav haftamız dün başladı... hepinizin üzerinde bir ölçüde sınav stresi var... bu stresi yenmek için her öğrencinin kendine özgü bir yöntemi var. kimisi oturduğu yerde ayağını titretir, kimi saçını yolar kimi de kaşını... sınavlar sırasında banyodan uzak kalanları ve hiç çamaşır değiştirmeyenleri de gördük.

arasınavların teke indirilip sınav haftasının ikiye çıkarılmasından mıdır nedir, bu yarıyıl farklı stress atma yöntemleri gözlemlemiş bulunuyorum. bazı arkadaşlar kendilerini edebiyata vermiş, bazıları da grafik tasarım sevdalısı olmuş. hele bir arkadaş picasso'ya özenerek "nude" resimler çizmiş. bütün bunların bir ortak noktası var: hepsi orta katta erkek öğrenci tuvaletlerinden birinin kapı arkasını ve duvarlarını paylaşmış...

sevgili sanatçı arkadaşlar,
eserlerinizi tuvalet kapı ve duvarlarına hapsetmeyin.. feyzbuk var, tivitır var... büyük şehirlerimizin sanat galerileri var... kendinizi tuvaletlerle sınırlamayın... bırakın tuvalet duvarları ve kapıları temiz kalsın!

sınavlarınızda başarılar dilerim...
h h erkaya
not: resim yapmak isteyenlere resim defteri ve pastel boya temin edebilirim