bugün

Yok ya karnım aç değil zaten ben bu para ile kitap alırım deyip aç kalan insan durumudur.
belli bir zaman önce bendim. sonra e-kitap okuyuca aldım. 1-2 yıl tertemiz devam ettim onla. daha sonra kırdım ekranı daha bugün yaptırdım. açıkçası sevdiğim yayın evlerinden e-kitabı para verip alıyorum. sevmediğim yayın evi veya yazarların kitaplarını meritokrasi ile hallediyorum.
Ulen ne mübarek adamım diye hissettiğim ve egomun tavan yaptığı anlardır.
Bakın bunu hayatımda bir kere yapmak istedim. Aldığım harçlığın hepsini kitaba yatırdım. Eve ellerim kollarım kitapla dönünce babam yanıma gelip harçlığınla kitap almışsın ben kendine harca diye vermiştim deyip aynı meblayı masama bırakıp çıktı. O gün anladım ki kitaba benim param helal değil.
anasının babasının ordan burdan kısıp gönderdiği üç kuruşluk parayı kitaba harcamaktır.
Eksik anlatım söz konusu. Harçlığını kitap bastırmak için mi harcıyor, kitap almak için mi harcıyor, yoksa kitabı dost mu tuttu kendine Dr para yediriyor?
(bkz: mustafa kemal) in öğrencilik yıllarında yaptığıdır. Benimde yaptığım ve hala yapmakta olduğum durumdur.
benim çocuğum böyle bir şey yapsa para vermeyi keserim açık ve net.