bugün

izel'in hasretim şarkısında geçen bir cümle. fakat öyle bir cümle ki yanlış anlaşılma rekorları kırmış, muhtemelen kırmaya da devam edecek. gurup kelimesini grup olarak anlamış olmak bir nebze anlaşılabilir gruba bakıp dalmak da mevcut şarkı sözlerini düşününce anlaşılabilir. guruba bakıp dalma anlaşılabilir mi derseniz gurup kelimesinin anlamını bilirseniz o da anlaşılabiliyor. bir de gurup değil gurub diyen arkadaşlar da var ama tdk'da gurub sözcüğüne rastlayamadım. benim böyle bir başlık açmam anlaşılabilir mi? can sıkıntısının nelere kadir olduğunu bilirseniz o da anlaşılabilir.
(bkz: bana da oyle dal kulun olayim)
sonra grup seni davet etmez, sen de bakıp bakıp attırırsın ya o gruba, bana da yan gözle bakma kulun olayım.
(bkz: hadi makarnalar suya durma)
türk müzik tarihinin en fazla yanlış anlaşılmış şarkı sözüdür. şarkı çalarken herkes bu kısmı lalala deyip geçiştirirdi. kim bilsin gurub kelimesinin gün batımı manasında olduğunu!
çocukluğumuzda "hani bak kargalar sunya duruma" diye salladığımız hasretim adlı şarkının sözü.
yıldız gurubundan bahsedilmektedir. gökyüzü olaylarından bahsedilir. güneşin batışıda dahildir. ilk ''u'' ile birlikte yazılırsa anlamı onu ifade eder. ilk ''u'' yazılmaz ise bir topluluğu ifade eder.