bugün

halkın vekili; türk milletini ve kendisini seçenleri temsil eden şahsiyet. evet sanırım en kestirmeden böyle açıklanabilir.
kendisine trafik kuralları işlemez. polis dokunmaz, dokunamaz. hukuk sistemine tabi değildirler. en güzel yerde yemek yer, en güzel yerden giyinip en güzel yerde otururlar. en modern hastahanelerde tedavi olur, çocukları en iyi okullarda okuyup eşlerini en güzel giyim markalarından giydirirler. bal tutar, parmak yalar. yakın çevresi bu "en"leri pek yaşamasa da "akmasa da damlar" der. onlarda nasiplenir.
evet, millet vekili halkın vekili değil, kendi nefsinin vekilidir. bu bilinmiyor diye mi yazıyorum? hayır. ne 14 yaşındayım, ne de adım baran.
tepkisizlik. karşıdan izleyişlik. susmak. can sıkıcı olan bunlar işte. siyasetçilerin seçimlerde vaadi yerine vatandaş vaad verse ya. "bak kardeşim seni şu şartlarda seçeriz. yapmazsan da bir daha ki dönemde nah seçilirsin" dese. bir daha ki dönem de bu kadar uzun sürmese. sa...se...dilek şart kipiyle takılırız anca.
acımasız bir fotoğraf olsa da bende farkındalık yaratmak için habertürkün manşeti tadında bi'şeyler yapsam.
gece gece fatih altaylı moduna girdim şimdi bak.