bugün

hem islam'ı hem de siyasal islam'ı lekelemekte olan, ortalığı yakıp yıkıp, şeriatı ilan ederek her bi haltı kökünden çözeceklerini sanan birkaç komik âdem. bana çocukluğumda mahalleden arkadaşlarla çıktığım hayalî define avlarını hatırlattı nedense. hayır işin komiği biz bu define arama işlerine oyun diye başlar sonra baya baya ciddiye alıp kendimiz de inanırdık ya, işte öyle bir gerzeklikti bizimkisi. belki her şeyden önemlisi bu yeni parti iki şeyin göstergesi olabilir: ya bu insanların hepsinin akli dengesi yitiktir -ki bu çok zayıf bir ihtimal-, ya da hâlâ böyle şeyler söyleyip bunları siyasal arenada dile getirebilen ve ciddi ciddi harekete geçen insan evlatlarını doğurabilecek potansiyel, aha da bu ülkede köküyle vardır ve bitmeyecek gibi görünmektedir. hayır ne siyasal islamcıyım ne başka şey. ama eminim ki siyasal islam ve günümüzdeki aklı yerinde oldugunu varsaydıgımız kimi temsilcileri bu heriflerden zerre haz etmiyordur. bir tane muhafazakâr entelektüel gelsin desin ki "kardeşim bu dursun ve çetesi on numara insanlar"; hayatım boyunca bir daha freng elması yememeye söz veririm lan.* bir özgürlükçü solcu olarak and içiyorum. yetmedi kımız bile içerim.
dürüst bir lidere sahip parti...
vallahi lan gülme bak göz var nizam var.
adam niyetini açıkça belli ediyor abi. biz buyuz diyor. en azından tehlikesinin ne olduğunu biliyorsun. "değiştim, modernleştim, artık liberalim" masalları duymazsınız en azından bu adamlardan...

ne bok oldukları belli yani. çok takdir ettim.

sevdim ben...
bir nevi aczmendi oluşumu. yani tipik bir 28 şubat operasyonu. parayı nereden buluyorlar diye sormayın, ilgili kurum maaş veriyordur.
dışarıda krız var,
içerıde ekmek beleş su beleş,
bızı de görün savcı kardeşler,
ıması yapan bır avuç ınsan manzarası.
(bkz: tekbir)
yaşar nuri öztürk'ün "bakış" programında; "ülkenin kasasına uzanan elleri keseceğiz" diye slogan atan bu partinin bu sloganını; "çok hoşuma gitti" diyerek yorumladığı enteresan bir kökten dinci partidir.
kırk haramilerin dediği gibi 'asmak lazım kesmek lazım' sözleriyle herkesi şoke eden 'parti'.

genel başkan olan ak sakallı dedenin konuşması sırasında yaşanan tekbir sesleri de bu partinin birilerinin oyuncağı olduğunun açık göstergesi.

kısa ve net olarak yerel seçimlere giden ülkemizde hükümeti yıpratma amacı taşıyan bir provokasyondan ibaret durumdur.
ulkenin boyle gunlerde ıhtıyac duydugu püsürük gündem seysi.
'bu adam çıldırmış olmalı' dedirten bir lidere sahip * * harbiden çıldırık bir parti. * *
(bkz: ak parti ve hak parti arasındaki benzerlikler)
islamı yanlış anlamış bir başka parti, zarar vermeye daha kurulduğunda başlamıştır...
dini siyasete alet etmenin daniskası. arkadaş ne dinmiş ki sömür sömür bitmiyor???
buram buram "mizansen" kokan parti.
"ılımlı islam'a razı olmazsanız sonunuz bunların eline kalmak olur, hepinizi keserler" demek için kurdurulmuş gibi.
barbaros hayrettin gibi parti. benim bir tarağım var, bak işte bak bu tarak. tararım saçlarımı hep aynaya bakarak. insan buna oy vereceğine koyversin daha iyi ha ha ha.
parti bildirilerinin ilahiyat fakültelerinin tefsir, hadis, fıkıh alanlarında hazırlanan ödevlere benzediği parti.
(bkz: hacı parti dedin mezbaha çıktı)
haberini izlerken gülmekten öldüğüm parti. amcam konuşuyor kürsüde, yanındaki elemanlar her cümleden sonra "tekbiiiir" diyor. "anne iyi izle, yine diyecek" dedim. dedi de herif, bir de gülüyor bıyık altından ipne. kısacası güldük geçtik. siz de öyle yapın.
tv de gördüğümde bi tarafımla güldüğüm partimsi.
(bkz: gerici)
misyon sahibi güçlerin dejenerasyon amacı güderek piyonları bir araya toplayıp particilik oynatmasından mütevellit gaza gelen yurdum solcularına çıkan eğlencedir, başka birşey değil...
iktisadi açılımları ile göz kamaştıran taze cemaat pardon parti.

bunca yıllık bankacıyım ne mb bilançosunda ne de herhangi bir iktisadi göstergede "Sıcak Para" diye bir kaleme rast gelmemiştim, iyi oldu aydınlandım. ~http://hakvehakikatpartisi.com/news.php?readmore=27~
bitmedi elbet... cari işlemler açığı 2007 yılında %2367,1 artmış ve işsizlik %30 muş. *
sitedeki imla hatalarına değinmiyorum bile zira bir sayfa metinde 30'dan fazlasına rast geldim.

ne diyeyim allah selamet versin.
haydi bilgi olsun.

partinin logosu şu şekildedir: http://www.hakvehakikatpartisi.com/images/logo.jpg
http://www.hakvehakikatpartisi.com/news.php

ana sayfasındaki bir yazi ile yarmiş parti. vakit gazetesinin mansetlerini vermişler, altina da yazmişlar ;

''(31/12/2008 ve 01/01/2009 tarihli vakit gazeteleri)''

''vakit gazetesine ilkeli yayıncılık anlayışından dolayı teşekkür ediyoruz.''

götüm acidi gülmekten. *

edit : bir de şu var ;

görsel

ya rabbim, ya sabir...
birinci olağan kongresi için:

http://www.youtube.com/watch?v=9r5uKy_8bNM

edit: gerçek olağan kongresi değil, dalgasına öyle dedim.
erzurum il teşkilatı açılışında konuşan başkan dursun güneş'in iddialı sözleri, dinleyicileri ve güneş'in sık sık sözünü kesen ilahilerle bizi bizden alan, kırıp geçiren bir partimtıraktır.
açıklamalarında osmanlı imparatorluğunu kuracağını söyleyen partidir. yani temelde dtpden bir farkı yoktur. türkiye cumhuriyeti devletini yıkmayı veya parçalamayı ilke edinmek anayasaya göre tamamen suçtur. üstelik bunlar milletvekili de değil.
aralık ayında kocaeli il örgütü açmış, herkese el öptüren ve kendisini mehdi zannneden başkana sahip parti. ayrıca sitesindeki yazıların çoğu imla kurallarına uymaz.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=34317