bugün

efendim sizlerle olan bu 3'üncü güzide başlığımda, az öz ama bütün samimiyetimle ve hiçbir art niyet, laf sokma olmaksızın söyleyeceğim şey şudur.

bildiğiniz gibi hac vazifesi için milyon üstü milyonlar bir biçimde inanarak hac için suud topraklarına mekke-medineye gitmektedir (allah kabul etsin). bu 1400 yıldır böyledir. ondan öncesine girmiyorum. suudlar son 100 yılda petrol manyağı beraberinde dolar manyağı olmuştur. şakülü tümden kaydırmıştır. allah bir biçimde bunlara belki de sırf bazı kutsal değerler için kıyak geçmiştir. tabi onlarda bunu anlayacak kapasite yoktur. olmadığı da zaten gün gibi ortadadır. onlarda bunu anlayacak kapasite olmadığı gibi gelen bu milyar dolarları doğru kullanacak kapasite de yoktur. o kadar dolara bu adamların şimdi dünyanın en müreffeh, gelişmiş, ileri ne bilim ne ülkesi olması gerekiyordu. ama yok oğlu yok ! olmaz olamaz da zaten bu kafayla.

şimdi netice şu: hac için gelen milyonların suudlara direk veya indirek olarak bıraktığı paranın kur'an ı kerim ve islam tüm insanlığa geldiği ve hatta kabe onlar tarafından insanlığın evi olarak kabul edildiği için en azından en azından %5o'si bir biçimde toplanmalı ve o hacdan gelen milyar dolarlar ayırt etmeksizin tüm insanlığa, muhtaçlara ve hatta çevre projeleri bile buna dahil dağıtılmalıdır. dünyanın her yerinde insanlar açlıktan, yolsulluktan sefaletten kırılırken aha işte geçen gördük adamlar içi karı kız dolu -türbanlı falan değil hemen sevinmeyin- 10-20 milyar dolarlık yatlarla gezmektedir . tuvalet klozetleri bile altından vs. vs..

şimdi buradan kobayashi, dervişin yenilikçi hali, orhanozturk ve diğerlerine sesleniyorum. bu işi yaparsanız siz yaparsınız. facebook, macebook organize olun bu işi çözün lütfen. bize de bir ders veriniz.

önemli not: bu başlıktan sonra eğer bir daha sesim çıkmazsa bilin ki suud istihbaratı veya yalakaları beni hacamat etmiş demektir. hakkınızı helal edin. ama olsun göze alıyorum.
bir akrabımızı özel türk şirketi kandırmıştı ve gerekli işlemleri yaptırmadan arabistana göndermişti.
sonuç ?
yaşlı adam hac vazifesini yapamadığı gibi orada hapishanede yatmıştı. üstüne de o soğuk yerde zatürre olmuştu.
aradan fazla bir zaman geçmedi vefat etti.
böyle bir ülkemiz varken arapların paralara konması normal değil midir ?