bugün

(bkz: ayıboğan)
Dersleri tam manasıyla "kitlemek ve buna mukabil kitlenmek" temelli olup,önüdeki notları bir bir okuyup ders anlatan,aynısnı yazdıran,sona da aniden çıkıp giden minik cüsseli sevimsiz bir hocadır...
iki senedir öğrenim görmekte olduğum Uludağ üniversitesi'nde bulunduğum süreç içerisinde adamakıllı sevdiğim tek hoca olmuş şahsiyettir **Mehmet Arslanoğlu'ndan (bkz: Mehmet Arslanoğlu)ne kadar nefret ediyorsam bu hocayı da tersine bir o kadar severim.Eğer rahat durup adam gibi ders dinlemek niyetindeyseniz verdiği dersleri noktasına virgülüne kadar anlarsınız.Yukarda Allah var gerçekten de süper ders anlatır.Dersi gerçekten anlamak istiyorsanız ve bunda kararlıysanız anlamamanız neredeyse imkansızdır.Ne uzun ne kısa gerektiği kadar ders ve konu anlatır,güzel bir ders işleyiş metodu vardır,sıkıntıdan patlatmaz,uykusuz gelmemişseniz dersinde uyumanız ihtimal dahilinde değildir ve öğrencinin anlamadığı yerleri büyük bir samimiyet ve ciddiyetle üşenmeden tekrar tekrar anlatır.Belki de kendisin de Sacramento/California doğumlu olduğundan mütevelli ABD ve Amerikan dünya politikası hakkında derin bir bilgi ve analiz gücüne sahiptir.Öyle ki bence bu konuda Tayyar Arı (bkz: Tayyar Arı)ile birlikte o okuldaki uzman iki kişiden birisidir *Ha tabi karşısında ayaktayken birşey sormak isterseniz kafanızı biraz yukarıya kaldırmanız gerekebilir ki bu normaldir zaten*Yaşını da fazla göstermez,şu an 37 yaşındadır ama kanımca en fazla 30-32 göstermektedir.Şunu Bir uluslararası ilişkileröğrencisi olarak rahatça söyleyebilirim ki Uludağ üniversitesi'nde eğer gündemi birebir takip eden,uluslararası politikayı günden güne objektif ve çağdaş olarak yorumlayabilen,analiz gücü yüksek,akademik derinliği tartışılmaz,işini en iyi şekilde yapıp,öğrenciyi daraltmadan ders anlatan bir siyasal bilimler hocası varsa o da Göksel işyar hocamdır.Umarım doçentlikten profesörlüğe de tez zamanda yükselir ***
Eti pufum ,tatlı aşkım ,benim yumuşak tatlım şarkısını akla getiren ,M.I.T ( Mas. Inst. of Techn.) ile bir bağlantısını olduğunu düşündüğüm hocamdır.
Bir yaz okulu siyasi tarih I sınavında,K şıkkı diye birşeyle karşılaşmamı sağlayan Eti Puff ve Galatasaray sevdalısı,Murat Yetkin'in sıkı takipçisi ve kimbilir belki de gizliden gizliye Amerikan güreşcisi akademisyen.
soğuk,ölçülü ve fazla bilgili...sovyet füzelerinin markasını söyleyen,boru gibi 10 şıklı sorular soran ve sınıf ortalamasını 30 dan yukarı çıkarmayan hocam * bu arada siyasi tarihten 70-10 la kaldıgım aynı dersi yaz okulunda 0-80 le geçtigim ve TDP dersininde zar zor geçtiğim uzun ve iri hocam.Rahmetli yüksel işyar'ın oğlu,bu arada babası bi arkadaşımı sınıfta hırpalamıştı :D
kendisinin türk dış politikası II dersinden, büyük ihtimalle yine kalacağımdan ötürü *, mezun olabilmek için haziran ayında "tek ders sınavı"na katılacağım hocadır. Hayır başka sorun yaratan bir tane dersim yok ve bu geçen yılın dersi zaten. Hal böyleyken sırf bu ders yüzünden tek ders sınavına kalmak, lüzumsuz yere gerilmek nedir? Finalde kolay sorun da geçelim dersinizden de bitirelim şu okulu. Siz sağ biz selamet hayata devam edelim hocam! *
danışmanım olmasına rağmen bir kez bile yüzünü görmediğim, görevini yerine getirmeyen hoca.
geçen yaz, çok kritik bir durumdayken kendisinden yardım almam gerekti. süre de kısıtlıydı. ancak gerek kendisini gerekse asistanını, bir hafta boyunca defalarca aramama rağmen cevap veren olmadı.
sayesinde okulum yarım dönem uzadı!!
daha sonra bu yaşadıklarımı yardımsever bir hocamıza anlattım, çok üzüldü. danışman hocamı henüz hiç görmediğimi de söyleyince duyduklarına inanamadı. "bir sorunun olduğunda direkt bana gel artık" dedi, sağolsun.

göksel hoca'ya ve asistanı sezgin'e hayatta başarılar, kendi yağlarında kavrulsunlar. bu dönem okula her gittiğimde kendilerini anıyor olacağım!

edit: kendisi bu entry'm üzerine bir mail göndermiş ve yazdıklarımın aşağılayıcı ve iftira dolu olduğunu iddia etmiş. öncelikle belirteyim ki, aşağılayıcı hiçbir ifdade kullanmadım ve iftira da etmedim. burada yalan şeyler yazarak bir çıkar elde etmiyorum.

danışman hocanın görevi, benim bildiğim üzere, danışmanı olduğu öğrencilere okulla ilgili konularda yardım etmektir, adı üstünde, danışman.
benim geçen yazki kritik durumumu da açıklayayım... yaz okulu için açılan derslerde kaldığım bir ders görünmüyordu, ben de nasıl olsa sonra değiştiririz diye geçtiğim bir dersi aldım. sonra ise öğrenci işlerinden kaynaklanan bir hata ya da "sallamamazlık" nedeniyle değiştiremedim ve o dersi bir daha almam gerekti. öğrenci işlerine durumumu anlattığımda "git danışman hocanla konuş" dediler. geçtiğim dersin hocası da danışman hocamla konuşmamı söyledi. bir hafta boyunca günde yaklaşık 10 kez aramama rağmen, ne kendisine ne de güleryüzlü(!) asistanına ulaşabildim. bana yardım edecek kimsenin olmamasından dolayı -en azından telefonlarıma cevap verme nezaketi gösterilmemesinden dolayı- o dersi bir daha almak durumuna düştüm ve daha önce geçtiğim bu dersten kaldım.
zaten sınırda idim, bu dersten kalmamla 1.80'in altına düştüm ve şu an, kazık kadar olmama rağmen, veletlerle ders giriyorum.

ha, benim de hatalarım olmuştur tabii ki, ama hocamızın en azından telefonlarını açması gerekirdi ki bir "çaba" gösterdiğini bileyim.
kendisinin o sıralarda sürekli okulda olduğunu iddia ediyor. benim de yalan borcum yok, kendisine gelen çağrıların kayıtları tutuluyorsa istediği kadar inceleyebilir.

bana yardım eli uzatan hocamızın ve bendenizin ismini merak etmiş. hocamızın ismi bende saklı, ancak -danışmanı olduğu kaç öğrenci var bilmiyorum ama-, öğencileriyle ilgili olsaydı, benim kim olduğumu bilirdi zaten. ha, çok merak ediyorsa kendimi riske atmamak adına, mezun olduktan sonra oturup yüz yüze konuşuruz, sorun değil.

saygılar.
Dün anlattığı uluslararası sistemin analizi dersinde kendisini bir kez daha sevmeme neden olmuştur. iyi ki bu dersi almışım ve iyi ki bu dersin hocası Göksel hocadır. Günümüz Türk dış politikasını çok güzel yorumlamıştır. Her ne kadar sınavları çok az zor olsa da Göksel hoca bölümümüzün en iyi hocalarından biridir.
sadece otomasyonumda danışman hoca bölümünden tanıdığım şahsiyettir.
Bu hoca hakkında bilgi verebilecek varsa inanılmaz sevinirim.