bugün

örneklerine sıkça rastlanılan bir canlı türüdür.lavuk bindiği otobüste hızlı adımlarla ilerlemiş ve o yoğun kalabalık içinde kendine ortalardan bir yer bulabilmiştir. bu insan kalabalığı içinde kurnazca seyirterek yer bulabilmenin verdiği güven duygusuyla içi içine sığmamakta, ancak ayakta kalmış yaşlı bir teyze ya da bir dede görmemek içinde kafayı pusup dışarı seyrediyormuş rolleri kesmektedir.

işte bütün durum böyleyken herhangi bir durakta otobüse binmiş güzel bir bayanı gören adamımız çevik bir hareketle kalkıp hatuna yer vermiştir.işte her şey bundan sonra başlamıştır.

hatuna yer veren adamımız artık otobüste kurnazca davranıp bir yer kapmak başarısına fıstık gibi bir hatuna yer vermek başarısını da ekleyince yerinde duramaz olmuş, adeta havalara sıçrayacak durumdadır.

çakal yer verdikten sonra önce yüzündeki garip ve cefakar gülümseyişle hatunun gözlerinin içinde anlamlı bir mana, bir teşekkür, bir sohbet etmek isteği aramış, arkasından etrafına bakarak :

+ yaaa o benim işte olum, kaptım kızı

soslu bakışlar fırlatmıştır.yüzünde çok büyük işler başarmış insanların yüzüne yerleşen o ağır hava yerleşmiş, göğüs yukarı doğru kalkmış, karın içeri çekilmiştir.kısa bir süre etrafa göz süzen adamımız artık bu yer verme münasebetiyle oluşmuş bağı derinleştirmek gayesi ve kızı kem gözlerden korumak amacıyla kıza en yakın demirlere sıkı sıkıya yapışmış, kızı adeta etten bir duvarla hapsetmiştir.

tabi arada bu zaferin etkisiyle otobüs hızlanınca demirleri bırakıp "bak ben ellerimi bırakarak bile gidebiliyorum" soslu tavırlara girip ne kadar atletik olduğunu göstermek istemiş, yaptığı her hareket için adeta kızın gözlerinde bir onay beklemiştir.

her ne kadar abazan gencimiz bütün bu tavırlarında bir mananın avcılığını yapmış, o kısa otobüs yolculuğu sırasında derin hayaller içinde fantastik bir gezinti yapmışsa da, kız için herhangi bir otobüste ona yer veren herhangi bir salaktan daha farklı olamamış, deyim yerindeyse o ağzı beş karış açık salaklardan biri olabilmiştir ancak.
o sırada etraftan kendisine yönelen hayran dolu bakışlar sonucu kendisini kahraman gibi gören insanın yaşayacağı gururdur.