bugün

şöyle bir bakıyorum. yok maradona ile messi' yi kıyaslamalar, c.ronaldo' ya tapmalar falan. dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu ronaldinho' dur kardeşim. ronaldinho maradona' dan daha yetenekliydi. özledim barcelona' da eto ve ronaldinho ikilisini izlemeyi.
şuan formundan düşmüştüğünü bende fazlasıyla kabul ediyorum, ama hiçbir futbolcu onun parladığı kadar parlamadı.
gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu diyemesek de gerçekten sağlam tekniği vardı -aslında var hala- ronaldinho'nun. akıl dolu pasları, çalımları ve vuruşlarıyla zamanında bir çok futbol efsanesiyle kıyaslanmıştır.
puskas'dan girer maradona'dan çıkardım şimdi ronaldinho da candır ama bir maradona asla değildir.öyle çalkantılı bi hayat sürüp o kadar büyük başarılar kazanabilmek başka futbolcunun başaracağı iş değil.
(bkz: çölde bir vaha gibi)

not: tabiki ertem şener.
doğrudur. dibine kadar. sonuna kadar.
gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcu desek daha doğru olacak gibi.
benim desteklemediğim önermedir.

çünkü bu fotbolcuların gününde olmadıkları zamanlarda çoktu. ronaldinho nun istikrarsızlıkları çoktu- çok yetenekli olduğu doğrudur, bugün youtube da onun yaptığı en güzel hareketleri görürsün, ancak ben çok net hatırlıyorum ki sahada resmen kaybolduğu da çok görülürdü ronaldinho´nun.

pek istikrarlı olduğunu söyleyemeyiz.

bugün ronaldo, messi çok daha istikrarlılar. istikrar futbolda herşeydir. ancak şunu kabul etmek mümkün - ronaldinho gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcu olabilir .

şunu hatırlatmama izin veriniz ki ronaldinho´dan daha az yetenekli olduğunu hiçbirimizin söyleyemeyeceği, ancak istikrar olayının artık dibine vurmuş, istikrarı standard hale getirmiş bir zidane vardı. bence son derece çalışkan ve istikrarlı olma durumunu da gözönüne alınca, tahminen gelmiş geçmiş en büyük futbolcu, zinedine zidane´dır. her maçta oynardı, öyle muhallebi çocuğu değildi, kolay kolay sakatlanmazdı, dünyanın en fiyakalı klüplerinin en tepelerindeydi, adam resmen fransız milli takımı demekti. ben, bu tartışmaları bilirim, ve bu tartışmada da ronaldinho´nun karşısına zidane´ı koyarım.

ve ben zizou´nun sahadan kaybolduğu araziye uyduğu hiçbir futbol maçını hatırlamıyorum. halen daha futbol programı jeneriklerinde gösterilen birçok golü atan adamdır.