bugün

Onunla aynı manzarayı paylaştığını umut etmektir.
derin düşüncelere sevk eder insanı. yıldızın kaymasıyla birlikte hala umut edebileceğini hatırlatır insana.
insana büyük bir şeyin parçası olduğunu hissettirir. büyük şeyler başarabileceğinin.. ne de olsa gökyüzü limitsizdir. umut verir insana gece gökyüzünü seyretmek.
yıldızlar ve derin düşüncelerin tatına varmaktır. karanlıgın icinde kendi ışıgınla süzülmektir. benim icin.
bide yanına güzel bi şarkı eklenince tadından yenmicek hadisedir.
En sevdiğimdir. Yanında dolunay manzarası, deniz, dalga sesi veya baykuş ve çekirge sesleri varsa ta dın dan yen mez...
Şu sıralar yaptığımdır. O ayı görüp düşünülmesi gerekilen bi olaydır.
bundan 200 yıl önce daha güzeldi muhtemelen. çünkü yıldılar daha parlaktı geceleri..
özellikle dolunay varken sahile koşup gerçekleştirilen eylem. bu gökyüzü bir harika dostum.
Koca beton yığınlarından metropol de yaşayan insanların gökyüzünü seyretme imkanının kısıtlı olduğu bir durumdur . balkona çıkıyorum başımı gökyüzüne kaldırıyorum ve karşı apartmanın ipe asılmış çamaşırlarıyla karşılaşıyorum, istek gidiyor.
insanda bir yandan merak uyandıran bir yandan evrende aciz hissettiren durumdur. elbette çoğunlukla romantiktir.
Şehrin ışıklarından uzakta mümkünse aysız ve nispeten kapalı bir gecede, redd eşliğinde yapılması kısa devre yaratabilir.

http://m.youtube.com/watch?v=UYURps66zRI
An be an seyretmekteyim fakat bu gece gökyüzü çok bulutlu ve beni hüzÜnlendirdi biraz ama nedensiz. Belki de Yıldızları göremediğim içindir.
Şu son 1 haftadòr nerdeyse her gece yaptıgım şey...
insana huzur verir hele bi bardak kahve varsa cok guzel gider.
dalga sesleri eşliğinde daha bir güzel olan eylem.
güneşin gidişiyle üşüyen deniz kumlarının üzerine çıplak bir şekilde uzanıp dalgaların sesiyle birlikte içmeden sarhoş olmaktır. tabii siz yine de yanınızda iki bira bulundurunuz ki eğer gökyüzünden üzerinize doğru bir yıldız kayarsa ona şerefe diyebilesiniz.
O hani mardinin catisiz evleri varya heh tam olarak oraya uzanip seyretmek istiyorum. Tabii yanimda sevdicegim olsun, gerisi olmasada olur.
müzik eşliğinde..
Ay bile sarhoş etmeye yeterken bu yıldızlar insanlığa çok değil mi ? (bkz: lunatic) keyifli bir eylemdir özellikle ben gibi astronomi sever yazarlar için. Umarım gelecekteki eşiniz şu an sizinle aynı anda aynı yıldıza bakıyordur.
Serin bir yaz gecesinde, etrafı ışıktan ve insandan yoksun bir yerde yapılması gereken eylem. Çimenlere uzanılır, gözler gökyüzüne çevrilir. Önce bir yıldız görürsünüz, dikkatli bakarsanız evrenin tamamını görüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bir an aklınıza bu kocaman evren karşısında ne kadar küçük olduğunuz gelir. Gökyüzü genişler, ruhunuz genişler. Yalnız ya da sevgilinin göğsüne başınızı koyarak da gerçekleştirebilirsiniz. Mühim olan o anın içinde yaşamak onca yıldızın arasında kendinizi hissedebilmektir.
gökyüzü görülebilen, aptal saptal ışıkların olmadığı sessizliğin hüküm sürdüğü bir coğrafyada harika olacak olan eylemdir.

başlığı açana helal olsun.
istanbulda bunu yapmaya kalktığımda gökyüzünde en fazla iki üç tane yıldızla biraz da keyifsiz geçiririm. Ama eğer geliboludaysam işte o zaman mükemmel. Gökyüzü alabildiğince yıldız dolu olur. Bende daha keyifli. Çok fazla parlak olanından az olanına hatta yanıp sönen ve kayan yıldız bile görebilirsiniz.. Eğer bişeyleri sahipleneceksen gökyüzünü sahiplen demiş şair.. Çok da güzel demiş..
Hayal kurmak, kafa dinlemek ve unutmak için en güzel yöntem.
şehrin göbeğinde namümkün olan seyir. ışık yoğunluğundan ötürü yıldız falan görünmüyor. dertliyim sözlük.