bugün

daha var 12 Eylül'e kardeşim. günü gelince düşünürüz...

iç ses: baba olucam lan galiba, babam gibi konuştum...

(bkz: bunu eksileyene çok pis söverim)
http://i1005.hizliresim.com/2010/7/30/192.jpg
gelin inat etmeyin sabaha ulaştığımız şu saatlerde bok rengi bir seçenkten yana olmayın diye serzenişte bulunmak istediklerimdir.

not: gece gece temcit pilavı gibi tekrar tekrar cevap verilmedi diyerek kerametli sözler sarfettiği hülyasındaki hayırcı,entryinden öncekileri oku.
şahsımın bu düşünceye bir kez daha desteği şöyle olmaktadır ;

sana inat bir kez daha hayır kullanacağım, hayır kullanacağım, hayır kullanacağım.
aslında referanduma evet demektedir, referandum ile gelecek değişiklikler karşısında sikilmeye hayır demektedir. e ona da evet demez aklı başında kimse...
gündüzde aynısını düşünmesi gerekenlerdir.
neden hayır diyeceğini bildiğini umduğum kişilerdir. evet diyecek olanlar içinde geçerli evet ya da hayır diyeceğiniz şeyin ne olduğunu lütfen bilin!

+ akp yapmış al amuğa koyimmm hayır!
+ ak parti yapmış kesinlikle evet durmak yok yola devam!

böyle düşünüyorsanız afedersiniz ama çok sikerler bizi daha.
- yok ya ben hayır diyeceğim.

+ *
- yok canım olmaz öyle şey tabi ki de hayır diyeceğim.

+ *. ????

- kararlıyım başka bir seçenek söz konusu olamaz. hayır diyeceğim.

+ of neye hayatım?

- referanduma diyorum... hayır diyeceğim ben.

+ ne alaka şimdi?

- ne bileyim geldi öyle. yoksa evet mi desem? yok yok ben hayır diyeceğim.

+ ya murat gece gece baş ağrısı mısın sen yat uyu!

- ama bak şimdi ref...

+ muraaaaat !!!

- iyi geceler karıcım.

+ *
- gece gece referanduma hayır mı denir?

+ ...

- gece gece denir mi referanduma hayır?

+ ...

- o bok rengi hayıra basarken iğrenmeyecek misin hiç?

+ yat da zıbar allah'ın belası.

- ama gel bembeyaz bir evet de referanduma...

+ ulan adam, zaten iktidarsızlık sorunun olmasına rağmen iktidarda olmakla övünüyorsun. yat zıbar, yoksa karışmam bak.

- sen gene de gece gece düşünme referanduma hayır demeyi.

+ hay allah'ın belası. anlaşıldı senden bana koca olmadığı gibi yatak arkadaşı da olmayacak.

- sarılıp da kardeş kardeş yatarım istersen ama bir şartla.

+ hassiktir diyorum hassiktir

- de bitanem, sana tazminat davası açacak değilim ya.
-gel kız buraya, kızıştım.
+hayır,hayır!
-ne diyon lan sen?
+sana değil yiğidim referanduma.
-ha tamam iyi o zaman.
öylesine kaptırmışlardır ki, yemek esnasında sorulan su içer misin sorusuna yüksek sesle hayır deyip üstüne üstlük sorunun sahibini de darp ederler.*
bari gündüz evet deselerdir.
içlerinde %1nin bile değişecek maddeleri okumadığı kişilerdir.

ait oldukları kamp liderinin çaldığı düdüğe göre oy kullanan androidlerdir.

çoğunun da okumuş falan tipler olması ayrıca ironiktir.

(bkz: bu kadar cehalet ancak tahsille mümkündür)
doğru düşünen kimsedir. insanları kışkırtmaya çalışıp başlık sıçan birinden daha iyi düşünmektedirler.
her gece her gece düşünüyorlarsa hatada ısrar edecekleri bellidir. halbuki 12 eylül sabahı doğru olanı yapsalar daha doğru olmazmıdır diye insanı düşündürür dururlar.
ben düşündüm. sonra arkadaş aradı, 'gel kaa bir şeyler içmeye gidelim' dedi, içtik falan, sözlüğe geldim, başlığı gördüm sevindim, bu başlık beni anlatıyor dedim. şimdi ki düşüncelerim 'evet' diyeceğim, arkadaşa. ' ajda pekkan sence güzel mi' diye sordu çünkü bana. ' evet, güzel lan ajda '
(bkz: gece gece siyasi entry girmek)
gece bile doğru düşünenlerdir. bazıları uykusuz bir şekilde bile yanlış düşünmektedir.
neye hayır dediğinden çok kime hayır diyeceğini düşünen kişidir.ülke geleceğinden çok kendini düşünün kişidir.
Ülke geleceğini düşünen belli bir düşünce kalitesine ulaşmış entellektüel insanlardır. bilirler ki anayasa degisikligini AkP yapmıyor. bilirler ki 2. dunya savasından beri bunun mucadelesini savasını veriyoruz ve bilirler ki dusmanın şah piyonu akp dir..

Sacma sacma kendisine kaktırılmıs hicbir ülkeyi ileri götüremeyen ideloji bile demeye dilimin varmadıgı bugünlük düsünen insanlar degillerdir.

Bknz. islam ülekeleri..
kılıçdaroğlu nun üstün siyasi zekasıyla yaptığı latif kelime oyunlarıyla ifade edersek hayırsız bir iş yapacaklardır.
(bkz: referandumu düşünüyorum gözlerim kapalı)
hiçbir içerik anlatılmadan direk onlar ya da biz ayrımına giderek bu değişiklik yapılıyor.Gazetelerde dergilerde yazan başbakanı mı ya da muhalefetimi seçeceği halkın.Kimse koskoca anayasa değişirken bakalım ne değişiyor demiyor.Darbeci anayasası diyorlar ama bütün sansürler her türlü yazılı ,görsel ortamda uygulanıyor.Değişim diyorlar ama değişen artan vergilerimiz.Sırtımızdaki kırbaç azalacaksa değişsin komple,yok kılıfsa bu yapacağın yolsuzluklara al anayasanı da görüşmeyelim bir süre.
her gece her gece olmaz ki ama dedirtirler.
12 eylüle kadar yanlıştan dönme fısatı olanlardır.