bugün

en gıcık insan tipidir. bir yere oturup bir şey alınca kendini lord hissetmiştir. garsonları hizmetçisi sanar. nefret edilesi kafa atılası insandır.
soykırım yapılması gereken insanlardır.
hoşgörüsü alınmış, egolarından arınamamış ve genelde kendini bi bok zanneden insandır.
alayını sikicen..

edit: imlâ
egosunu tatmin etmeye çalışan eziktir.
insanlıktan nasibini almamıştır, sonuçta karşısındaki bir insandır.
En nefret ettiğim insan tipidir. Kibirli ve kendini beğenmiş.
para nasıl kazanılır bilmeden baba parası yiyen, sevgilisine hava atarak "görüyor musun nasıl da sertim/borumu öttürüyorum?" imajı sergilediğini sanan karaktersizlerdir...
gariban esnaf lokantasındaki garsona kimse kötü davranamaz zira müşteri dayak yer bu tür yerlerde kimse kimsenin afrasını tafrasını çekmez.

ama lüks restoranlarda bu tür durumlarla karşı karşıya kalınıyordur mutlaka. garsonlara kötü muamele yapan hırsız zenginler oluyordur.

ama bunun üzerinde çok da durmamak lazım çünkü o aşağılanan garson bunu ne kadar kendine dert ediniyor diye sormak gerek. zira o garsonların çoğunluğu gidiyor bu düzeni daha da vahşi hale getirecek olanlara oy atıyor.zengin daha zengin fakir daha da fakirleşiyor.çalışanların hakları her geçen dönem biraz daha ellerinden alınıyor. neticede olan cahillerin arasında kalmış alimlere oluyor tabi.
sözlükteki garsonların çekemediği insandır. sözlüğün yarısı asgari ücretle geçinen garsonmuş meğersem.
salatasında gizli tükürükler bulabilir. bulamaz da bilmeden yiyebilir.
gıcık garsona gıcık davranıyorsa takdir edilesidir. dinsizin hakkından imansız gelir oh yeah!
patronu olabilir.
kendisini tanımlamak için kullanılan ismi hak etmemektedir.
aşağılık kompleksi olan insandır.
flört ederken, ilk kriterlerimdendir.Kötü davranıyorsa üstünü çizerim.
insan değildir.
lokantaya verdiği iki kuruş parayla o adamı satın aldığını sanan, insanlıktan nasibini almamış oluşumdur. hatta nice yerler vardır ki müşteri arabasını garsona çektirtir kapının önüne. adamcağız koşarak gider arabayı çıkarır kapının önüne çeker ve kapıyı açarak binmelerini bekler. bakar mısın, köleler bile bu kadar ucuza satın alınmazken, restorana bıraktığı 5 tllik bahşişle garsonu satın aldığını sanır. acırım ben bu herife, yazık salağa...
dayaklıkdır. üç kuruşluk yemek yiyecek diye kendi uşağı muamelesi yapar bu şerefsiz garsona. katli vacipdir.
işine saygısı olmayan garsonlara yaraşan müşteri tipidir. parayı alırken iyi hizmet ederken mırın kırın. cola istersin fanta getirir, yanında bardak getirmez, önceki masanın hesabını kapatmaz sana yığar, peçete getirmez vesaire... önce işine saygılı ol sonra zaten kimse sana kötü davranmaz.
kibir yaratıcının hiç sevmediği en büyük günahlardan biridir. garibim garsona afra tafra yapan insan benim gözümde hayvandan bile aşağı tabakadır. gittiğim mekanlarda (otel-disko-kafe-restaurant) çalışanların istisnasız hepsinin isimlerini bilirim. hal hatır mutlaka sorarım. yeni bir mekana gittiysem önce çalışanların ismini öğrenirim. bunu mecburiyetten değil severek yaparım. ben hayatı full şarz yaşamayı severim. oturduğum caddedeki mağaza, dükkan, ptt şubesi, tatlıcı, dönerci kim varsa hepsiyle selamlaşır ve isimlerini bilirim. sizde böyle yapmaya çalışın panpalarım. bunun size katacağı gönül zenginliğini tahmin bile edemezsiniz...
Hayatında başka evrelerde, mesleğinde ezilmiş insandır. Tatmin arıyordur.
ilk defa insan yerine konmanın sarhoşluğuyla ne yaptığını bilmeyen insandır. acınasıdır.
maç izlerken sürekli sinirli, çatık kaşlı ve küfür eden adamın arkadaşı olabilir.
üç kuruş hesap ödedi diye götü kalkan ve para vermeden kimseye söz dinletememenin ezikliğini gariban garsondan çıkaran şahıstır.
götü kalkmış insandır. birisinin indirmesi gerekir.
Esıttır orospu cocugu ınsan ekmegını kazanmaya calısan ınsanı verdıgı ıkı kurusla ezmeye calısmanın baska bır tanımı olamaz.
Not: garson degılım.