bugün

galatasaray'ın dilenci politikasının bir diğer adıdır..stadını devlete yaptıran ve mali sorunlar yaşarken devletten yardım bekleyen galatasaray aynı zamanda şike olayını bahane edip ''temiz futbol sloganı'' ile fenerbahçe'nin de pasifize edilmesini devletten beklemektedir..

çünkü fenerbahçe son senelerde fena halde farkı açmıştı..gerek tesisleşme olsun,gerek kurumsallaşma olsun rakiplerine fark atmıştı adeta..galatasaray bu farka yetişemiyordu..sadece futbolda değil her alanda..futbolda dahi her derbi maçında mağlup olmak ve fenerbahçe ile oynanan her 10 derbinin 8'ini kaybetmek galatasaray camiasını fena halde aşağılık kompleksine sokmuştu..yöneticileri ve hatta galatasaraylı yazarlar bile televizyonlara çıkıp ağlar bir hale gelmişlerdi..

özetle galatasaray'ın beklediği ''devletin fenerbahçe'yi törpülemesi,tüm birikimlerini sıfırlaması ve kendileri ile eşit yada kendilerinden daha geri bir pozisyona atması''dır..böylece ''uefa kupasından sonra yaşanan 10 yıllık hezimeti kompanse etmeyi'' başaracak beyefendiler..

yoksa şikeymiş,teşvikmiş,temiz futbolmuş falan işin bahanesi..bunların derdi adalet falan değil..bunların derdi ''çekememezlik ve fenerbahçe düşmanlığı''dır..yoksa şikenin ağababasını kendileri yapmıştır geçmişte..8-0'lık ankaragücü maçını kimse unutmadı..kaleci zalat'ın bir gecede paralarla beraber nasıl yurtdışına kaçırıldığını beşiktaşlı spor yazarı rahmetli kazım kanat ortaya çıkarmıştı..malatya'ya kamyonlarla giden doğan marka arabalardan ve 2006 yılındaki denizli maçında galatasaray kasasından kaybolan 1 milyon dolardan hiç bahsetmiyorum bile...

işte bu düpedüz ''dilenci politikası''dır...o yüzden kimse bana etikten yada etekten falan bahsetmesin..adama giydirirler o eteği..elbette aziz başkan aklanacak ve çıkacaktır dışarıya..o zaman ak koyun da kara koyun da belli olacaktır..bak bakalım kimin ne kirli çamaşırları varmış..görüşeceğiz..
(bkz: başkanı devleti 1 3 milyar dolar dolandıran takım)
bir dönem cem uzan'ın gs başkanlığına oynamasının tesadüfi olmadığını gösteren tespittir.
dilenciliği ile şikecilerin önüne önüne geçemeyecek bir futbol takımı.