bugün

şaka gibidir. buradan tüm lüks restoranları kınıyorum.

geçen gün birkaç iyi fransız iş adamını toplantı için istanbul'a davet ettim, fransızları bilirsiniz azizim brunch yapmazlarsa ölürler. bende evi kirletmeyeyim, malum koca malikane, temizliğe bir başlanıldı mı bir ay sürüyor diye fransız dostlarımı dışarı yemeğe davet ettim. gittik boğazı gören bir restorana, açık büfeden kahvaltılarımızı alıp brunch keyfi yapmaya başladık. paris'ten nice'den bahsedip gülüyor, bordeaux şaraplarımızın içine kamışla üfleyerek baloncuk çıkarıyorduk. o sırada burnuma garip bir fakir kokusu geldi, bir baktım o da ne? gerçekten bir fakir! hatta iki! hayır hayır üç! ne oluyordu? burası pahalı bir restorandı ama ne oluyordu? çok geçmeden ne olduğunu anlamıştım;

+ la oğlum şunlara bak la ahahuhaha 25 lira olm la!
- ahaha allah fiyatları indirenden razı olsun saat 3'e kadar yeriz lan!
+ salak mısın oglum bıranç bu! en az 8e kadar burdayız.
cool adam- yatıya da kalın bari!
- bize mi dedin?
cool adam- bir yetkiliyle muhatap olabilir miyim? bu fakirle konuşmak istemiyorum.
fransız- kuhul noluyo kuhul?
cool adam- bi şeyi de anlayın lan.

dedim ve müdürü yanıma çağırttım;

+ ne bu rezillik azizim? bu insanlar resmen demir para kokuyor.
- cool bey, çok özür dileriz :/ sizin geleceğinizi bilsek :/
+ neden bunlara brunch 25 lira? yardım kampanyası falan mı?
- yok cool bey, bi site var ya, kampanya falan, müşteri çekiyoruz işte :/
+ böyle bir şey bir daha olursa seni kovarım anlıyor musun?
- ama burası sizin değil ki.
+ önce satın alır sonra kovarım uleeen!

dedim ve masayı fakirlere doğru fırlattım, kaslarım gönleğimi yırtmış, kopan düğmeler iki fransız iş adamını yaralamıştı. fakirler korkudan pastırmalarını bile yemeden terkettiler orayı, müdür ise ayaklarıma kapanmıştı... im sorry cool, im sorry! diyerek arka sokaklar tarzı mıhlıyordu göynümü. kemerimi çıkardım ve pırlantalı tokasıyla 10 kırbaç cezası verdim ona, bir daha böyle bir şey olmamasını, terbiye sınırlarını aşmamasını söyledim. ha unutmadan; yaralı iki fransızı da ambulansla dershaneye kaldırdık sonra, ağır bir ygs, lys, kpss eğitiminden sonra hiçbir şeyleri kalmadı.
Buradan cool adamın sınava hazırlandığını anlıyoruz.