bugün

futboldan gram anlamam etmem. takımımda istanbul büyükşehir belediye spor. yalnız ya ondan.

neyse konu şöyle ki. fenerbahçede bir taraftarın yaptığı ırkçılık yüzünden fenerbahçe camiası ırkçı oluyorsa, galatasarayda bir taraftarın fenerbahçeli taraftar öldürmesi yüzünden bütün galatasaray camiası da katildir.

yanlış anlaşılmasın yanlı da davranmıyorum. ama galatasaray türkiye'de evrenselleşmiş bir kulüptür, katillik ile suçlanamaz. fenerbahçe ise türkiye'de en çok "zenci" futbolcu oynatan kulüp. bu iki takımın bir taraftarı yüzünden camia kirlenmemeli.
galatasaray'ın, cinayet işlemiş kişiyi alıp da kendi televizyon kanalından;

"aslında ben elma yemek zorundaydım, kabığı da yemememek zorundaydım, o sebeple de yanımda pıçakla dolaşıyordum"

dedirtmesi ile sağlanabilecek olan dengedir. de bugünün şartlarında;

galatasaray'ın, şampiyonluk kutlamalarını iptal etmesi(burak yıldırım adlı fenerli taraftarın ölümü gerekçedir) ve fakat fenerbahçe'nin deliler gibi türkiye kupası kutlaması yapması ile pek bir eşitsiz duran versustur.

bakınız bir ırkçıyı televizyon kanalınıza çıkartıp da "masumlaştırmak" o ırkçı ile aynı yolun yolcusu olmaktır, ama bir katil için "kınamak" gibi bir eyleme imza atmanız, siz ile o "katil" kişinin yolunu birbirinden ayırır.

aradaki farkı anladık mı? 3561 mahmut dalyarak, kalk anlat bakalım...

edit: otur lan sayın dalyarak, sıfır.
güncel Önemli Başlıklar