bugün

feminizm neden kadının üstünlüğünü savunuyor neden birçok feminist iki yüzlü davranıyor.hemen şöyle açıklalayım.

1-) hiçbir kadını askere giderken görmediniz ve eğer olur ki de israildeki gibi kadın askerlik için zorunlu askerlik yasası gelirse şayet herkesten önce feministler ayaklanır. neden halbu ki kadın erkek eşit bunu da savunun.

2-) velayet davalarında çocuğun velayetinin kadına verilme ihtimalinin oldukça yüksek olması da kadın ve erkeğin aslında eşit olmadığını gösteriyor. keza boşanma davalarında hakim kadına yönelik biraz daha anlayışlı ve ılımlı yaklaşıyor. fakat hiçbir feminist bu adaletsizliğe ses çıkarmıyor.

3-) herhangibir kadın her kim olursa olsun ona rencide edici bir davranışta bulunduğunuz zaman ondan ben kadınım bana böyle davranamazsın gibi serzenişler duyabilirsiniz. bu pozitif ayrımcılığa girmez mi?

4-)anayasa madde 50 nin kadınları özel olarak korumasına ne diyeceksiniz peki? tc anayasa madde 50 – kimse, yaşına, cinsiyetine ve gücüne uymayan işlerde çalıştırılamaz.
küçükler ve kadınlar ile bedeni ve ruhi yetersizliği olanlar çalışma şartları bakımından özel olarak korunurlar.

halen anlaamdınız değil mi günümüzde kadın ve erkek eşitliği değil basbaya kadının egemen oduğu kadının üstün olduğu bir dünya yaratılmak isteniyor.

bunlar kadının üstünlüğünü hukuk ve sosyal yaşantı üzerinden gösteren bir kaç yazı. yaşantımız da kadınlara yönelik uygulanan pozitif ayrımlara girmiyorum bile.

bazı kemalistler ve meriçler bu davranışlarıyla gurur duyabilir.
güncel Önemli Başlıklar