bugün

bikam e fun olayının bokunu çıkartan kişidir.

eminim hepimizin feysbuk sayfasında böyle tipler dikkatinizi çekmiştir. ne zaman feybuk sayfasını açsan, ahmet şunun hayranı oldu, mehmet bunun hayranı oldu şeklinde karşımıza çıkarlar.

hayranlık olayını anlayıp bazı oluşum ve kişilerin hayranı olmakla birlikte yukarda sözü geçen kişilerede içten içe bir tiksinme hissetmiyor değilim. yani hayran olmak bu kadar kolay bir şey mi kardeşim diye geliyor benim aklıma.

şimdi, sana ne kardeşim, elalemin derdi seni mi gerdi diyebilirsiniz ama evet beni gerdi. baya bir gerdi hemde.

geçen günlerde, yine ota boka hayran olan bir arkadaşımın en sonunda yaşar ustayada hayran olduğunu görünce inceden düşünmeye başladım bu durmu. yahu mal mısın kardeşim nesine hayransın yaşar ustanın. yaşar usta dediğin, münir özkulun fi tarihinde canlandırdığı bir sinema filmi karakteri.

hani sadece bu örnek kalmasın akılllarda, bu ve bunun gibi bir çok saçma sapan örneği eminim hepimiz görüyoruz.

hafif hafif bu insanların bunu bir zorunluluktan yaptıklarını düşünmeye başladım. kendileri bir bok olamadıkları için ota boka hayran olup o şekilde bir varlık kanıtlama çabası içinde oldukları yönünde çok pis düşüncelerim var.