bugün

+düşünüyorum da facebook yokken şehit haberlerinden sonra ne yapıyorduk acaba?
berberlerde mi kurtarıyorduk vatanı, yoksa kahvelerde mi?
bu haberi ilk paylaşan pkk'ya lanet yağdıran hükümeti ilk istifaya çağıran ben olmalıyım diye bir düşüncemiz var mıydı?

ama artık bunları düşünmeye gerek yok, facebook var.
hemen bir fotoşoplu resim altına küfürlü birkaç yorum ve al sana vatan kurtarıldı.
aslında ben de diyorum bunları yapmaya da gerek kalmasa bir "vatan kurtar" seçeneği olsa facebook'ta, hiç yorulmasak ve şehit haberlerinden sonra o butona tıklayarak vatanı kurtarsak.
zahmetten kurtarırdı bizi, hoş olurdu...
suni bir tepkidir ancak insanların ne yapması bekleniyor bunu'da tartışmak gerekir. feysbuk milliyetçiliği diye dalga geçilmesi buradan vatan kurtarıyorsunuz denmesi ile başka bir duyarsızlık yaratılmaya mı çalışılıyor acaba?

eli kolu bağlı olan bu milletin ne yapması isteniyor? hiç tepki vermesin mi? sokağa çıkıp bdp binalarını bastıklarında yine suçlu oluyorlar yine sözde "faşist" oluyorlar. facebook listemde 3-4 tane liseli çocuk var küçüklüklerini bildiğim hepsi iron maiden, metallica, eminem, ludacris şarkıları paylaşıyor bunlar da şimdi facebook müzik dinleyicisi mi oluyor? ve o çocuklar onlara feysbuk milliyetçisi denmesin diye en ufak tepkilerini bile dile getirmiyorlar hesaplarında. birileri dalga geçer diye. neyi eleştiriyorsunuz neyi yadırgıyorsunuz anlamıyorum.

entel olma çabası mı? "bu işler böle olmaz yea" durumu falan mı bu? bu işler öyle olmaz tabi oradan vatan kurtarılmaz herkesin cudi de olması gerekli.
yaşanan her kötü olaydan sonra, duygu sömürüsü yapmaya çalışan ve amacı sadece diğer insanların gözünde önemli bir yere sahip olmak olan değersiz insanların ihtiyacıdır.
tepkileri dile getirirken amaç nedir, asıl önemli olan bu beğeni toplamak mı yoksa gerçekten olaylara üzülmek mi? Realde tanıdığın beyinsiz tiplerin facebook da vatan kurtardığını görmek insanı gerçekten üzüyor. Tepkisi de copy pastedir bunların zaten ama gerçekten vatanını ülkesini seven insanların bu tür olaylara verdiği tepkiyi desteklemeliyiz. Elden ne gelir ki başka.