bugün

hala bilinmemezlikten gelinen bir gerçektir.

öğrenci merkezli eğitim anlayışı diyip bütün sistemin içine edenlere, "lan madem öyle, neden her yıl eğitim kalitesi ve başarı giderek düşüyor" sorusunu yöneltmek gerekir. her önümüze geleni geçiriyoruz, doğru dürüst okuma yazma bilmeyen çocuklar var lisede. etkileşimli tahta dediniz, radyasyonunuza da eyvallah. lakin öğretmen yetiştirmediniz adam gibi. doğru düzgün kimse kullanmıyo o tahtaları. öğrencilere tablet dağıtacakmışsınız. uygulan pilot okullarda öğrenci başarısını düşürdüğü görülmüş. elinizde veriler var. hala tablet dağıtacaz diyosunuz.
neden?
çünkü seçim var, ya da ihale sizlerden birinde.
bizim aç halkımız da nasıl mutlu "bebelerimize tablet dağıtılacak" diye. vayy be.
147 dediniz. lan sayenizde öğrenci öğretmene her türlü pisliği yapar oldu.
% 50 başarı olmayan sınav tekrar dediniz. veletler yazılıda birbirlerini öğütlüyo "lannn kimse bi şey yapmasında sınav tekrarlansın diye"

be heyy müslümanlar. şu fatih projesi dediğiniz projenin bütçesinin yarısını, sadece yarısını, öğretmenlere (kendi alanlarında eğitimlerini geliştirmek amacıyla) harcasaydınız o zaman görürdünüz siz başarıyı.
öğretmenleri yontmadan eğitim sistemi düzelmez. öğretmenleri eğitmek lazım. kara cahil dolu.