bugün

muhtemelen hepsinin beşe beş katarak namaza başlama miladı olacaktır.şaka bir yana diyecekleri şu ''ey müslümanlar bakın oy verdiğiniz akp hükümeti sizin dininizi hiçe sayıyor bakın ezanı bozdu hadi cehepeye oy verin. :( ''
Tanrı uludurr tanrı uludurrr

(Sözlükdeki kemalist):
Aaa müezzinde bizim sözlükden miş bak ehehe .

(Normal kemalist):
Tanrı hepinizi böyle uluturr ehehehe

(bkz: kara mizah)

Ne kadar hoşlarına gider ama demi türkçe ezan.
hak yolunu buldu.
koyu bir kemalist olarak yorumluyorum: ezan orijinalinde ve kendi dilimizde okutulmali. onceden yalnizca dilimizde derdim ama dinin degismez gelenegi oldugunu sonradan ogrendim. millete ibadetin turkcesini, ne dedigini bilerek ibadet etmeyi ogretmeye kalksan emin ol kimse sallamayacak. muslumanlar kadar koru korune ve zoraki ibadet eden kim var baska? hakli ozelestiri yapalim. adam miras usulleri hakkinda bir dua okunurken agliyor bilmedigi icin ne dendigini. var mi bundan ote cehalet? once ibadet ederken ne dedigini bilmek lazim. kalipciligi ve cehaleti kovmaya calisan en cok onem veren dindir islamiyet. ilk emri okudur, ilmettir hatta. fakat gunumuz muslumanlari tirajikomik bicimde ironidir bu duruma.
bir kere allahu ekber i "tanrı uludur diye çevirme rezaletini bırak allah büyüktür diye çevirmek bile yetersiz kalabilir. o kadar derin bir mana ki ve de arapçadaki kelimeleri direk türkçeye çeviremeyiz.

kemalistin vereceği tepkiyi bilmem de benim tepkim:

- ezan türkçe olsa namaza başlayacan mı?