bugün

özellikle sıcakkanlı hayvanlar ve homo sapiens için geçerli olan sav.

işe yaramaz milyonlarca kutsal arasından temellendirilebilirliği gerçekten en yüksek olan varlığın, yani annenin kutsiyeti açıktır ve hatta saçık ve dahi seçiktir. baba kutsallığını ataerkil ailenin kapitalizmle sevişip durması neticesinde kaybetti belki... belki hiç kazanamadı o kutsallığı. ama anne bütün o ilahi duruşuyla, insanlığın yegane tanrısı olmaya hazırdır.

her şeyi zikebilirim sayın uuser. allaanı kitabını, dinini imanını, geleneğini göreneğini, ceddini caddeni, gelmişini geçmişini...
ama anne. durdurur insanı sayın uuser.

işte öyle bir şey...
biliyorum klasik olacak ama; cennet annelerin ayakları altındadır unutulmaması gerekir. kuran-ı kerimde yazan ve peygamber efendimizinde üstüne basa basa belirttiği varlıktır anne. annelere baş kaldırmayın, onlar sizi 9 ay karnında taşırken sesleri çıkmıyor. fakat çocuk doğurulur ama huy doğurulmaz. eğer gerçekten kalbinizde merhamet varsa nnenizin değerini iyi bilin. çünkü fani bir dünya, bugün yarın hepimiz gideceğiz öbür tarafa. fakat anne öldükten sonra akılda kalan tek kişi olacaktır. siz zor durumda kaldığınızda en iyi arkadaşınız bile yardım etmezken anneniz sizin için ölümü bile göze alarak sizin rahatta yaşamanızı sağlar. annemi çok seviyorum, ona belki sevgimi dışarıdan pek gösteremiyorum ama çok seviyorum. siz de annenize bir buket gül alın, mutlu olsun. dünya üzerinde herşeyden önce anne.
Analarımızdır..
http://www.incicaps.com/images/355-1282926677.jpg
(bkz: bir tek annem olsun bana bir şey olmaz)

Çok değerlidir çok.