bugün

üniversite öğrencisidir bu zihniyetin sahibi. türkiye'nin en gözde üniversitelerinden birinde okumasına rağmen açıp baksanız külotunda bir topak bok bulundurur. bu iddiamda samimiyim, şaka falan yapmıyorum. ben klasik bir ülkcüydüm üniversite yıllarımda. karşımızda adam gibi vuruşacak solcu bulamadığımızdan külot kontrolü yapardık sık sık. bokluları davaya ihanet etmekle suçlayıp yamulturduk.

aslında bu zihniyetin mensupları çok horlanmışlardır. sözlükte de bayağı var bunlardan. evde ebeveynleri tarafından itilip, kakılmış, okulda arkadaşları tarafından itilip, kakılmış. hayat bir türlü yüzüne gülmemiş fukaranın. göt boklu ama kafa nispeten çalışıyor. öss gibi ortalama zekanın bir kademe üstü zekaya sahip olan gençlerin ilk bine rahatça girebildiği bi sınavda başarılı olur. evden uzakta, mümkünse büyük bi şehir yazma tripleri atar ailesine. babası yağlar ikicik, ı-ıh. vazgeçmez sevdasından itoğlu, babasına çekmiş.

neyse ilk yıllarda devlet yurtlarında sürünür. koğuş ağasının yediği tavuklara aç aç bakan ilyas salman gibi gezinir ortalık yerde. fazlalık yapar, oksijeni israf eder. tabi cinsel istismara da uğrar bu arada. değdirenler, sürttürenler, banyo alırken ziyarete gelenler üü ühhh! neler neler... erkek yurdu ora boru değil. yavaş yavaş ortam yapmaya başlar. dolabı sıkı sıkı kiltilemenin gereksiz olduğunu geç de olsa anlar. kendi gibi boklu, horlanmış arkadaşlar edinir. "kafa dengi" diye hitap eder boklular birbirlerine.

üç ya da dört boklu bir araya gelince hemen devlet kurmaya karar verirler. burası bi şaşırtmaca. bakalım okuyor musunuz diye. devlet kurmazlar tabi ki de. eve çıkmaya karar verirler. ar-ge çalışmaları start alır bundan sonra. eşyaydı, ev aramaydı derken bayağı para ve zaman kaybedilir. iyi kötü bir eve çıkarlar. eve ilk girildiğine usülden göstermelik bi temizlik yapılır. yapılan ilk ve son temizliktir bu. ta ki başka boklular evi tutuncaya kadar. hijyen mijyen hak getire...

buraya kadar normal. tuhaf bi yan yok. ama evinin pisliğinden gurur duymanın mantığı, manası nedir? biriniz çıkıp bunu anlatsın bana. niye pislikte yarışıyorsunuz ulan? asıl değinmek istedim bu bok götürmüş evlerin sahipleri laik kesimdendir. tespit buradan. neden? zaten cemaatçi olsalar ya yurtta kalırlar ya da cemaat evinde... oraların da bu kadar pis olamayacağını varsayabiliz. hem pis olsa bile o evde yaşayan tüy bıyıklar pislikten gurur duymaz duysa bile sözlük yazarlığı nedir haberi bile olmadığından gelip nette bunu ifşaa edemez. neyse canım, gene rahat takılın. laf sokmuş gibi olmayayım.
evi bok götürmesinden gurur duymaktan cok evin hijyenini sallamayan zihniyettir.
evi bok götürür veyahut götürmez, bu ögrencinin tın'ında olmayak bir $eydir. o daha çok i$ine bakar.

sallamamazlık söz konusudur yani. gurur duyuyorsa, o insan degildir zaten. hayvanlar da bokuyla oynuyo afedersiniz.
matematikten hiç anlamam deyip gülen ve adeta gurur duyan kadınla, benzer bir mantığa ship erkektir. bunlar kadın işi diye bilinen işlerin tümü için yapamam derler halbu ki yapabilirim ama yapmam deseler saygı duyacağım. ama öyle değil bunlar anlamam hi hi deyip gurur duyarlar. o yüzden de evlerini bok götürür hi... hi...
(bkz: bırak dağınık kalsın)
doğasında pasaklılık vardır!!! kaka insan nolcak!!!
yorgunluğunu bu şekilde tolere eder , gizler.