bugün

en güzelini yapmaktır.

o ney lan öyle her boka misafir gelir. bitmeyen muhabbetler, sahte sevgi gösterileri. misafirlikte zaman mefhumunu kaybetmeler. hele birde yatılıysa...
ergenliktir. hafifçene bildiğin yetişkin hale gelince yapılamamaya başlanır. zamanında kıymeti bilinmelidir.
odaya saklanmayı başardığıma sevinirken annemin bana seslenmesi.....
misafirin evladı sen aynı kuşak aynı kafaysa dert yok tasa yok saklanmaya hiç gerek yok.
Ben halen yapıyorum. Bilgisayara geçer oyunu mu oynarım.
22 yaşında olmama rağmen dün gece gerçekleştirdiğim eylem. Okul nasıl, neler yapıyorsun, evlenmiyor musun artık, instagramdan takip ediyoruz, küfürlü şeyler paylaşma gibi telkinlerden korur sizi; hayat kurtarır.
(bkz: gel bir merhaba de)
Basitliktir. Evet.
çocukluğumda kardeşimle bi tür oyuna çevirdiğimiz aktivite. * eğlendiğimizi hatırlıyorum ama.

koca adam olunca da yaptık fekat sadece samimiyetsiz misafirler geldiğinde.
Hiç yapamadığım güzel olaydır. Evin en büyük erkek çocuğuyum. Babam işi gereği yılın yarısını ankara dışında geçirir. Böyle durumlarda bir misafir geldiği zaman anneme eşlik eden çocuk oluyorum. Ufaklıklar odadan bile çıkmıyor. Mesela bu yüzden defalarca saçma sapan diziler hakkında konuştuğumu bilirim . Hatta bir keresinde apartman toplantısına bile katılmıştım.
eğer doğulu bir ailenin kızıysan mümkün değil. hizmet etmek lazım.
An itibariyle dahil olduğum durum.
Ne yapsam bilmiyorum, açlık susuzluk falan gırla.
Zaman geçirecek pek birşeyde yok.
Evet üniversitede aile ile kalmanın zararlarından birini daha deneyimliyorum şimdilik.
Misafirine göre değişen eylemdir. Misafir sıkıcı biri ise itina ile saklanılır.
Misafirlerden nefret eden biri olarak her seferinde yaptığımdır.
Alfa olmayan kişilerin başvurduğu pasif kurtulma sendromu.
Stresli dakikalar yaşatır. Korkuyorum sözlük. Evet.
ben hep yaparım, evet bayramlarda bile. sürekli görmediğim insanları birden görmek tuhafıma gidiyor, onların benim hakkımda yaptığı yorumlar da.
ergenlik dönemi hezeyanları. biz de geçtik oralardan. insan çıkıp iki kelime edecek cesareti bulamıyordu. Bayram da yaklaşıyor .
Önce mutfaktan gizli gizli kurabiyeleri toplayıp sonra sığınıklara kaçıyorum.
Hamamböceği gibiyim. insan görünce kaçıyorum .
artık insanlara bile katlanamıyoruz. bu konuda yalnız olmadığıma sevindim.
Giderim odama takar kulakligi muzik dinler takilirim. Her misafir icin gecerli degil tabi.
sürekli çay servisi yapmamak için misafirler gelince hoş geldiniz deyip iki muhabbet edip gerçekleştirdiğim eylem.
görsel